Šumpersko

Informační centrum Šumperk
Město Šumperk
Facebook

Aktuality

01.06.2015

Klášterní hudební slavnosti

Klášterní hudební slavnosti
Již podeváté se mohou příznivci klasické vážné hudby těšit na hudební festival KLÁŠTERNÍ HUDEBNÍ SLAVNOSTI. Pro letošní ročník pořadatelé připravili nejen mnoho lákavých koncertů, ale také možnost zakoupit vstupenky pohodlně z domova online na webových stránkách festivalu www.klasternihudebnislavnosti.cz.

Od 28. června do 12. července 2015
se v sedmi městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem 9 koncertů. Záštitu nad festivalem převzal náměstek hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Radovan Rašťák a starosta Města Šumperka, senátor Mgr. Zdeněk Brož.
 
30.05.2015

Slavnosti města Šumperka

Slavnosti města Šumperka
18. ročník historických oslav, které se konají jako připomínka nejvýznamější události v dějinách města - sjezd moravských a slezských stavů, který se v bývalém šumperském zámku uskutečnil 4. června 1490.

Slavnosti se uskuteční 6.6.2015 od 9:30 hodin a opět se můžete těšit na bohatý program, který najdete v příloze.

 
28.05.2015

Kniha Miroslava Zapletala „Na úsvitě svobody. Bratrušovská tragédie 31. března 1945“

Na úsvitě svobody
Nedávno vydané druhé upravené vydání knihy Miroslava Zapletala, která popisuje zavraždění šestnácti vlastenců na sklonku druhé světové války, lze zakoupit v Informačním centru Šumperk, na informacích radnice a v šumperských knihkupectvích Duha a Tón.
Omlouváme se za tiskovou chybu uveřejněnou v č. 10 Šumperského zpravodaje, kde je uvedeno, že je kniha k dispozici zcela zdarma. Bezplatná je pouze elektronická verze ve formátu PDF, která je ke stažení na www.bratrusovskatragedie.cz
 
19.05.2015

Noc kostelů

Noc kostelů obrázek
Také letos budou moci návštěvníci ve stovkách otevřených kostelů po celé republice poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.


Návštěvníkům v Šumperku se otevřou 29.5. 2015:
původně hřbitovní kaple sv. Barbory v Jiráskových sadech, 
klášterní kostel Zvěstování Panny Marie v Kladské ulici,
kostel sv. Jana Křtitele na Kostelním náměstí, 
kostel Českobratrské církve evangelické v Revoluční ulici, 
kostel sv. Jana Evangelisty v Husitské ulici,
Chrám Svatého Ducha v ulici K.H. Máchy.
 
13.05.2015

Mezinárodní den muzeí a galerií

DSC 1022
Jelikož tento rok vychází 18. května na pondělí (zavírací den), zpřístupní Vlastivědné muzeum v Šumperku v rámci oslav Mezinárodního dne muzeí zdarma všechna svá zařízení o den dříve, tedy v neděli 17. května.
 Otevřeno bude v běžných provozních dobách jednitlivých zařízení (Vlastivědné muzeum v Šumperku, Muzeum Mohelnice, Muzeum v Zábřehu, Památník Adolfa Kašpara v Lošticích, Lovecko - lesnické muzeum na zámku Úsov).
 
 
Olomouc Region Card Jeseníky - sdružení cestovního ruchu Menu Šumperk Vlastivědné muzeum v Šumperku Regionální potravina Kudy z nudy
 
load