Šumpersko

Informační centrum Šumperk
Město Šumperk
Facebook

Aktuality

27.07.2015

Změna otevírací doby Informačního centra

Regionální a městské informační centrum
Ve dnech 29.7. a 31.7.2015 bude Informační centrum z technických důvodů ZAVŘENO.
Děkujeme za pochopení.

Due to technical issues the information center is closed from 29.7.2015 and 31.7.2015.
We apologize for any inconvenience.
 
23.07.2015

Prázdninový den v muzeu aneb za zábavou po zemích EU

Prázdninovvý den v muzeu
Tradiční prázdninová akce od 9 do 16 hodin.

V Pavlínině dvoře budou rozmístěna stanoviště se soutěžemi inspirovanými aktuálními výstavami šumperského muzea, zejména výstavou Hasiči – pracovitost, statečnost, obětavost a prázdninovou interaktivní hernou Pojďte, děti, budeme si hrát a Eurokoutkem.
Pokud malí návštěvníci úspěšně absolvují všechna stanoviště, dočkají se drobné odměny, kterou si vylosují na kole štěstí. Letošní Prázdninový den v muzeu proběhne ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, územním odborem Šumperk a Informačním centrem v Šumperku.
 
10.07.2015

Letní putování po Olomouckém kraji

Letní putování po Olomouckém kraji
Informační středisko EUROPE DIRECT Olomouc a síť Městských evropských informačních středisek (MEIS) pořádají v termínu od 1. července do 30. září 2015 druhý ročník soutěže s názvem Letní putování po Olomouckém kraji.

Úkolem soutěžících je stejně jako v loňském roce navštívit minimálně 10 ze 13 měst v Olomouckém kraji a v jednotlivých Městských evropských informačních střediscích a středisku EUROPE DIRECT Olomouc splnit kreativní či vědomostní úkol s tematikou Evropské unie.
Za splnění tohoto úkolu obdrží soutěžící drobný dárek a razítko na hrací kartu.
Hrací karta opatřená kontaktními údaji bude po splnění podmínek soutěže zařazena do slosování o hlavní ceny.
 
10.07.2015

EUROKOUTEK 16.6. - 30.9. 2015

Logo meis Šumperk pdf
Součástí prázdninové herny Pojďte, děti, budeme si hrát, která je umístěna v Galerii Šumperska ve Vlastivědném muzeu, je také eurokoutek, kde se děti i dospělí dozví o historii her vytvořených v zemích Evropské unie.
Víte, kde vzniklo domino a jak se dostalo do Evropy? Či co bylo jedním z prvních motivů oblíbené hry pexeso?
To vše se dozvíte v eurokoutku, jenž pro malé i velké návštěvníky připravilo Informační centrum Šumperk v rámci projektu MEIS 2015.
 
02.07.2015

JESENÍKY PASS a to nejlepší z Jeseníků startuje

Jeseníky Pass
Více než sto dvacet slev, bonusů a netradičních zážitků přináší návštěvníkům jesenických hor nová zážitková karta Jeseníky Pass. Průlomová novinka v nejvyšších moravských horách začala turistům sloužit se začátkem letních prázdnin.

Veškeré podrobné informace ke kartě, seznam akceptačních a distribučních míst i přehled poskytovaných benefitů najdou zájemci na webových stránkách JesenikyPass.cz. Zde si mohou kartu také online objednat. Pro jednotlivce stojí 99 korun na sezónu, rodinná karta přijde na 199 korun.
Kartu si můžete zakoupit i u nás v Informačním centru v Šumperku.
 
 
Olomouc Region Card Jeseníky - sdružení cestovního ruchu Menu Šumperk Vlastivědné muzeum v Šumperku Regionální potravina Kudy z nudy
 
load