zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Kalendář akcí

Obrázek akce

SLAVNOST K VÝROČÍ OTEVŘENÍ KNIHOVNY a 90. výročí nedožitých narozenin Olgy Havlové

1.9.2023 Slavnost MĚSTSKÁ KNIHOVNA T. G. MASARYKA ŠUMPERK

Dne 1. září tohoto roku uplyne již pět let od slavnostního otevření nově přestěhované knihovny. Budovu bývalé „Masaryčky“, která se nachází na ulici 28. října 1, získala jako své nové sídlo Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk. V tento den si rovněž připomeneme 90. výročí narození Olgy Havlové, které by oslavila v tomto roce.

Obrázek akce

Equalizer 3: Poslední kapitola

1.9.2023 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Od chvíle, kdy se Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitní jednotce, snaží se vyrovnat s hrůznými činy, které v minulosti spáchal, a nachází zvláštní útěchu ve službě spravedlnosti ve jménu utlačovaných. Když překvapivě zdomácní v jižní Itálii, zjistí, že jeho noví přátelé jsou pod dohledem místních zločineckých bossů. Když se události změní ve smrtící spád, McCall ví, co musí udělat: stát se ochráncem svých přátel a postavit se mafii.

Obrázek akce

Zázračný aparát

6.9.2023 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Fascinující koláž videí zachycuje lidstvo posedlé obrazem a proplétá proslavené virální úryvky z naší kolektivní vizuální paměti, které přenášejí diváka v čase, prostoru a zkušenostech. Tato audiovizuální exploze nabádá ke změně pohledu na sebe i svět kolem nás. Poutavý a provokativní film produkovaný Rubenem Östlundem (Čtverec, Trojúhelník smutku) přináší spoustu otázek, například jak daleko jsme schopni zajít pro nejvíce “lajků” a zhlédnutí.

Obrázek akce

FAMU Four

6.9.2023 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

V pásmu FAMU Four se seznámíte s tvorbou mimořádně talentovaných tvůrkyň a tvůrců, kterým patří budoucnost českého filmu. Čtvrtý ročník projektu FAMU v kině opět ukazuje, jak se naše kinematografie prezentuje na nejznámějších světových festivalech. Díla spojují nejen mezinárodní úspěchy, ale také motiv, který čeká na objevení. Animovaný snímek Deniska umřela byl uvedený na festivalu Berlinale, kde obdržel Zvláštní uznání. Vypráví o chlapci, kterého zaskočí ztráta domácího mazlíčka. Zjišťuje, že fenka Deniska ho ale vlastně neopustila. Osmý den, který měl premiéru na festivalu v Cannes, sleduje vzdorovitou dívku, která se rozhodne utéct z náboženské sekty. Intimní drama citlivě ukazuje dilema a překážky, s kterými se hrdinka vyrovnává. Stále populárnější formu animovaného dokumentu zastupuje emocionální dílo Přes střepy. Založeno je na skutečném příběhu ženy, která přežila sexuální napadení. Na Oscara nominovaná autorka Daria Kashcheeva se představí divokým sestupem do podvědomí Electra. Film, který byl rovněž uvedený letos v Cannes, je snovým a moderním pojetím starověkého mýtu.

1 2 3 4 5 6 7 8 | další >>
load