zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Krajinou Jeseníků

Pohled z Dlouhých strání, autor: Tomáš Kelar

Ruční papírna ve Velkých Losinách, Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, vysílač Praděd, Jeseníky jsou však mnohem víc než tato trojice nejnavštěvovanějších turistických cílů. Je to krajina plná historických, přírodních i technických památek, krajina střežící silné příběhy.


Krajinou Jeseníků

Rozhledna Brusná u Bludova, autor: Tomáš Kelar

Rozhledna Brusná u Bludova

Mezi Šumperkem a Bludovem byla v rámci výstavby Dětských naučných stezek v lázeňské obci Bludov postavena rozhledna Brusná. Vrch Brusná s naučnou stezkou Bludovská stráň patří mezi turisty oblíbené dominanty obce, kterou najdete přibližně 3 kilometry od Šumperka.
 
Výhled z Městských skal, autor: Tomáš Kelar

Výhled z Městských skal

Náročný výšlap na Městské skály vás odmění nádherným výhledem.
 
Zámek ve Velkých Losinách, autor: Tomáš Kelar

Zámek ve Velkých Losinách

Velké Losiny si v minulosti za své sídlo vybral rod Žerotínů, především jejich zásluhou se nyní obec pyšní renesančním zámkem se zahradou a historickým areálem ruční papírny.
 
Termální lázně Velké Losiny, autor: Martina Buchtová

Termální lázně Velké Losiny

Termály Losiny jsou jediné svého druhu v České republice, které nabízejí regenerační vodní svět v devíti bazénech napuštěných přírodní termální vodou.
 
Dřevěný kostelík sv. Archanděla Michaela v Maršíkově, autor: Tomáš Kelar

Dřevěný kostelík sv. Archanděla Michaela v Maršíkově

Dřevěný kostelík sv. Michala z roku 1609 stojí v Maršíkově, místní části Velkých Losin. Je nejstarší zachovalou lidovou stavbou na severní Moravě. Byl postaven evangelíky údajně ze strženého dřevěného kostela ve Velkých Losinách a později změněn na katolický. Kostel je přístupný na požádání správce, který bydlí v prvním domě pod kostelem.
 
Dřevěný kostelík sv. Martina v Žárové, autor: Tomáš Kelar

Dřevěný kostelík sv. Martina v Žárové

Dřevěný kostelík sv. Martina z roku 1611 stojí v Žárové, místní části Velkých Losin. Žárovský dřevěný kostelík je poněkud menší a méně výpravnější než proslavenější kostel archanděla Michaela v Maršíkově. Kostel je přístupný na požádání správkyně paní Adámkové.
 
Zřícenina Nový hrad, autor: Tomáš Kelar

Zřícenina Nový hrad

Zřícenina Nový hrad, kterou najdete na kopci mezi Bohdíkovem a Kopřivnou, svého času patřila k největším hradním komplexům severní Moravy. Zřícenina je volně přístupná z několika směrů. Můžete se vydat po modré turistické značce z Hanušovic (4,5 km) nebo z obce Lužná (1,5 km). Rovněž vás sem zavede i zelená značka z Bohdíkova (4 km) nebo žlutá z Raškova (1,2 km).
 
Bílá Opava, autor: Tomáš Kelar

Bílá Opava

Údolím říčky Bílé Opavy s nesčetnými vodopády vás provede jedna z nejkrásnějších naučných stezek v Jeseníkách.
 
Praděd, autor: Martina Buchtová

Praděd

Třetí nejvyšší hora Moravy Praděd (1491 m n. m.) byla oblíbeným cílem turistů již v 2. polovině 19. století. Začátkem 20. stol zde byla vybudována rozhledna v novogotickém stylu, stávající vysílač byl postavena v roce 1983.
 
Pohled z Dlouhých strání, autor: Tomáš Kelar

Pohled z Dlouhých strání

 
Jeseníky od Pekařova

Jeseníky od Pekařova

 
Zimní krajina 1, autor: E. Rutarová

Zimní krajina 1

 
Zimní krajina 2, autor: E. Rutarová

Zimní krajina 2

 
 
Vytvořeno 6.5.2013 9:23:35 | přečteno 7273x
load