zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

KULTURNÍ PROGRAM NA DUBEN

Jaro Šumperku

Měsíc duben přinese nejen jaro, ale také množství kulturních pořadů a zábavy. 

V dubnu bude v kultuře opět z čeho vybírat.

Dům kultury Šumperk láká zejména na koncert oblíbené kapely Jelen 22.4. od 19:30. Již tradiční ochutnávku festivalu Blues Alive zajistí Blues Aperitiv 23.4. od 19:00. Chybět nebude ani další zajímavý pořad z cyklu přednášek o životním stylu. Tentokrát se zaměří na zdravý pohyb s Doc. Dohnalem.


Divadlo Šumperk uvede mimo již osvědčených kusů premiéru hry pro celou rodinu Hobit.


Vlastivědné muzeum Šumperk  připravilo výstavy ze sbírkových fondů svých poboček. Od 1.4. bude k shlédnutí výstava s názvem Zachráněné poklady, o týden později se otevře veřejnosti výstava starých tisků: Poklady ze staré knihovny. Pro děti se chystá i Velikonoční tvoření 14.4. od 9:00, které můžete doplnit návštěvou středověké herny v Muzejíčku.


Městská knihovna T.G. Masaryka nabídne v dubnu setkání s mnoha zajímavými osobnostmi. Do současného dění ve světě nás zasvětí armádní generál Petr Pavel (4.4 od 18:00), nebo bývalý politik a ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský ( 26.4. od 18:00). Spisovatelka okouzlená naším regionem Markéta Pilátová bude představovat knihu Bába Bedla nejen v sále knihovny, ale i na vlastivědné vycházce po místech, kde se příběh odehrává.

Vytvořeno 28.3.2022 13:12:28 | přečteno 880x | idolezalova
load