zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Strom splněných přání: O co se jedná

Obrázek

Udělat radost svým blízkým, sejít se s nimi a společně oslavit nejkrásnější svátky roku. Takové představy má o prožití vánočního období většina dospělých. Již sedmým rokem vybízí Informační centrum Šumperk, aby k těmto tradicím lidé přidali ještě jednu. V rámci akce Strom splněných přání má veřejnost možnost stát se „ježíškem“ dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, nebo dětí s poruchou autistického spektra ze Šumperka a pomoci jim vyplnit jejich vánoční přání. 


Strom splněných přání je charitativní sbírka dárků pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a letos poprvé pro děti s poruchou autistického spektra ze Šumperka. Akce má v Šumperku tradici již od roku 2006. Stromeček s přáníčky zpočátku stával přímo na Hlavní třídě, sedmým rokem se na něj věší přáníčka v informačním centru. Za dobu jeho existence dárci splnili dětem stovky přání. Jen loni jich na stromečku bylo 90 od 45 dětí.


  • Jak to funguje?
Děti ze zapojených organizací výtvarně zpracují svá přání pro ježíška, ty nejmenší samozřejmě s pomocí dospělých pomocníků. Každé dítě má možnost si nechat vyplnit dvě přání. Pracovníci ze zapojených organizací doručí přáníčka do informačního centra, kde se roztřídí a zapíšou. V daném termínu se pověsí na stromeček v informačním centru a lidé si mohou chodit přání vybírat. Dárek podle přání zakoupí, zabalí a pak společně s přáníčkem doručí zpět do informačního centra. Před vánočními svátky jsou pak dárky rozvezeny do zapojených organizací.

Část přáníček bude zveřejněna v pondělí 21. listopadu ve fotogalerii níže.
Šumperk z ptačí perspektivyStrom splněných přání

 
Vytvořeno 18.11.2022 8:57:31 | přečteno 1876x | buchtova
load