zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY ŠVAGROV

Středisko bylo vybudováno se záměrem poskytovat vzdělávání a osvětu k zodpovědnému myšlení a chování k životnímu prostředí.

Středisko ekologické výchovy nabízí týdenní programy pro školy, jejichž úkolem je seznamování s životním stylem v souladu se čtyřmi pilíři udržitelného rozvoje. Tomu odpovídá i umístění  střediska v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, budova a vybavení v přírodním stylu, biologická čistička odpadních vod, pitná voda z vlastního vrtu, používání ekologicky šetrných čisticích prostředků, moderně vybavená kuchyň s přípravou jídel  převážně od regionálních výrobců potravin, třídění odpadu, nízkoenergetický provoz budovy, vytápění z obnovitelných zdrojů a chov domácích zvířat. 

V budově je vybavená artdílna s množstvím pomůcek pro stará lidová řemesla – keramiku, předení, soukání, pletení, řezbářství, lámání a česání lnu a jiné tvořivé rukodělné činnosti. V 1. patře je sál „Včelín“, který pojme až 100 účastníků konferencí, seminářů, koncertů, dále jsou k dispozici dvě učebny pro cca 20 osob.

V areálu střediska najdete studijní jezírko s obojživelníky, horský potok na bádání v oblasti hydrobiologie, geochodník – spirálu vytvořenou z místních hornin a nerostů, broukoviště, hadoviště, pískoviště a bylinkovou spirálu. 

Okolní hluboké lesy poskytují množství praktických výukových prvků v oblasti lesnictví – ochrana porostu proti okusu, kotlíky, oplocenky; z myslivosti – stavby v lese, ekosystémy mokřady, bystřiny, les, louka, paseka. Máte možnost se projít po naučné lesní ekostezce o délce 4,5 km s 12 panely. Větší skupiny se zájmem o odbornou výpravu si mohou objednat průvodce přímo u nás.

mail

Vernířovice

Pobytové středisko ekologické výchovy Švagrov

Vernířovice 172, Velké Losiny, 788 15

Mobil:+420 725 072 335
E-mail:svagrov@doris.cz
Web:www.svagrov.cz

Vybavení

pokoj s umyvadlem
pokoj se sprchou
pokoj s WC
společné WC
společná koupelna
WiFi
možnost vaření
gril, ohniště
konferenční místnost
vybavení pro školení
hřiště
dětské hřiště
parkoviště
parkoviště pro autobusy
bezbariérový přístup
výtah
nekuřácké prostředí

Doplňkové služby

snídaně
polopenze
plná penze
konferenční služby
programy volného času
programy pro rodiny s dětmi

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 44
Přistýlky: 6
Celkový počet pokojů: 14
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 3 lůžkové, 4 lůžkové
Počet 2 lůžkových: 3
Počet 3 lůžkových: 6
Počet 4 lůžkových: 5
Kapacita chatek: 40
Druhy chatek: 4 lůžkové
Počet chatek celkem: 10
Počet 4 lůžkových chatek: 10
load