zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Informační centrum pro mládež Šumperk

Informační centrum pro mládež Šumperk (dále ICM Šumperk) vzniklo se začátkem školního roku 2012/2013 při neziskové organizaci - Akademii Jana Amose Komenského v Šumperku. Patří do sítě informačních center v rámci celé ČR, která jsou metodicky řízena Národním informačním centrem pro mládež (NICM). NICM je jedním z oddělení Národního ústavu pro vzdělávání a je přímo řízenou organizací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

ICM Šumperk vzniklo z potřeby poskytovat informace mládeži končící základní povinnou školní docházku a stojící před rozhodnutím "co dál". Hlavní náplní informačního centra je poskytování informací mládeži v oblasti vzdělávání v ČR a v zahraničí včetně poradenství s výběrem středních a vysokých škol, jazykového vzděláváním s možností  vykonání mezinárodních jazykových zkoušek a v neposlední řadě pak poradenství v oblasti uplatnění se na trhu práce ve spolupráci s místními zaměstnavateli. Kromě toho informační centrum nabízí i služby - kopírování dokumentů, tisk, vazbu seminárních prací apod. Studenti, ale i žáci základních škol si v informačním centru mohou zakoupit studentské a žákovské slevové karty ISIC, které jsou jako jediné celosvětově uznávané doklady, prokazující statut studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. V informačním centru si mohou zakoupit karty také učitelé MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, i pomaturitního studia, pro které jsou určeny karty ITYC. Na karty je možné získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času. ITYC je taktéž jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese.

ICM Šumperk spolupracuje s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, která má v Šumperku konzultační středisko, a jako jediná veřejná univerzita zajišťuje v regionu studium ekonomického oboru bakalářského a navazujícího magisterského studia kombinovanou formou. Studenti mohou v ICM získat užitečné informace týkající se psaní bakalářských a diplomových prací, tvorbě odborných rešerší včetně překladů anotací.  ICM Šumperk se snaží zpřístupnit všem mladým lidem i široké veřejnosti informační zdroje a informace jako takové a zároveň jim také nabízí inspirativní prostor pro práci s informacemi a pro hodnotné trávení volného času.

mail

Šumperk

nám. Míru 4, Šumperk, 787 01

Telefon:+420 731 571 586
Mobil:+420 603 936 085
E-mail:info@icm-sumperk.cz
Web:www.icm-sumperk.czwww.ajak-sumperk.cz

Otevírací doba

MěsícDenČas
všechny měsíce Po - Pá 9:00 - 16:00 otevřeno
load