zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V ŠUMPERKU

Za poznáním i zábavou se vydejte do Vlastivědného muzea. Zážitkové expozice nadchnou zájemce všech generací.

Muzeum, které sídlí v areálu Pavlínina dvora, historickém objektu v centru města, svými sbírkami dokumentuje vývoj společnosti a přírody na Šumpersku. Kromě stálé expozice muzeum pro návštěvníky každoročně připraví řadu originálních výstav, doprovodných programů, přednášek a dalších kulturních akcí. 

V roce 2016 zde vzniklo tzv. Muzejíčko, specifické zařízení pro rodiny s dětmi, mládež, ale i pro dospělé. V příjemném prostředí Muzejíčka se během roku vystřídá několik interaktivních výstav a programů, které si užije celá rodina. Návštěvníkům je k dispozici také muzejní obchůdek s prodejem suvenýrů a s možností občerstvení.

V současnosti je v šumperském muzeu veřejnosti otevřeno pět výstavních prostor. Stálá expozice Příroda a dějiny severozápadní Moravy přibližuje návštěvníkům nejen historii regionu, ale i jeho přírodní bohatství. V dalších výstavních prostorách (ve Výstavní síni, Rytířském sále, Hollarově galerii, Galerii Šumperska a v Galerii mladých) probíhají krátkodobé muzejní a výtvarné výstavy a další akce, které se každoročně těší přízni více než 20 tisíc návštěvníků.


mail

Šumperk

Vlastivědné muzeum

Hlavní třída 22, Šumperk, 787 01

Telefon:+420 583 363 070
Fax:+420 583 214 909
E-mail:vmsumperk@muzeum-sumperk.cz
Web:www.muzeum-sumperk.cz

Otevírací doba

MěsícDenČas
všechny měsíce Út - Ne 9:00 - 17:00 otevřeno
load