zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

KAM NA BĚŽKY V OKOLÍ KOUTŮ NAD DESNOU

Běžkaři mají v okolí osady, která je součástí obce Loučná nad Desnou, k dispozici kilometry značených a strojově upravovaných tras více či méně náročných. Jelikož se většina tras nachází v nadmořské výšce nad 1000 metrů, bývají tu ideální podmínky.


Kouty nad Desnou poskytují jedinečné zázemí pro zimní sporty i díky jednomu z největších skiareálů v České republice, kde najdete velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily i autobusy. Kouty nad Desnou jsou pohodlně dostupné i vlakem z Olomouce či ze železničního uzlu Zábřeh na Moravě. 

Na začátek některých okruhů se dostanete lanovkou vedoucí z Areálu Kouty, jiné tvoří spojnice z dálkové Jesenické lyžařské magistrály

Aktuální informace o úpravě lyžařských běžeckých tras v okolí Koutů nad Desnou najdete na webu Bílé stopy.


Lehké trasy
  • Malý okruh kolem Dlouhých strání – Vydejte se na běžkách kolem horní nádrže Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, okruh s nejkrásnějšími výhledy na jesenické hřebeny je ideální pro začátečníky.
  • Velký okruh kolem Dlouhých strání – Necelé tři kilometry dlouhý okruh s minimálním převýšením vám nabídne nejen příznivé podmínky během celé zimní sezóny, ale i nekonečné výhledy.


Těžké trasy
  • Okruh Mravenečník – Nejdelší a nejnáročnější okruh kolem Dlouhých strání vás povede strojově upravenou stopou pod vrcholy Kamence, Mravenečníku, Vřesníku a Homole.
  • Uhlířská cesta – Trasa vedoucí z Kociánova, místní části Loučné nad Desnou, vás prověří téměř desetikilometrovým stoupáním až k horní stanici lanovky nad Medvědí horou. 

  • Zpod Šindelné hory do Koutů nad Desnou – Trasa vedoucí zpod Šindelné hory (1,5 km po strojově upravené stopě od Areálu Červenohorské sedlo) je spojnicí Jesenické lyžařské magistrály a jednoho z největších lyžařských areálů v Jeseníkách.

load