zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

KAM NA BĚŽKY V OKOLÍ STARÉHO MĚSTA A PAPRSKU

V údolí říčky Krupé na dohled od Králického Sněžníku leží Staré Město, které ze všech stran obklopují horské hřebeny. Město má proto ideální polohu pro milovníky zimních sportů. Rájem pro běžkaře je bezpochyby zejména blízký Paprsek.


V bezprostředním okolí města najdete rozsáhlý Ski areál Kraličák či menší lyžařské areály SKITECH Kunčice a Lyžařský areál Stříbrnice – Návrší.

Sedm kilometrů od Starého Města se rovněž nachází Ski areál Paprsek, který je výchozištěm rozsáhlé sítě lyžařských běžeckých tratí v oblasti Paprsku. 

Do Starého Města se dostanete vlakem od Zábřehu či ze směru Jeseník s přestupem v Hanušovicích. Z Hanušovic jede do Starého Města i autobus, který vás přiblíží i k místním částem Stříbrnice a Kunčice.

Aktuální informace o úpravě lyžařských běžeckých tras v okolí Starého Města a Paprsku najdete na webu Jdeme na běžky.


Lehké trasy
  • Hynčický okruh – Krátký okruh vhodný pro rodiny s dětmi začíná a končí v Hynčicích pod Sušinou nad rybníkem Úžas.
  • Okruh Malá Pralinka – Na dvouapůlkilometrový okruh s malým převýšením se napojíte 750 metrů od horské chaty Paprsek.
  • Okruh Pohádka – Pro rodiny s dětmi v pohádkové krajině Jeseníků je určen méně náročný okruh bez velkých stoupání, zato s nádhernými výhledy. Část trasy, začínající 850 metrů od výchozího bodu u chaty Paprsek, není upravována strojově.

Středně těžké trasy
  • Okruh Milíře – Třináctikilometrová trasa, na kterou nastoupíte u horské chaty Paprsek, patří svou náročností mezi ty těžší a rozhodně prověří vaši fyzičku.
  • Okruh Malý Šengen – Okruh, který je zkrácenou verzí Velkého Šengenu, se nachází 900 metrů nad mořem a výše, poskytuje proto ideální podmínky s dostatkem sněhu. Oblíbený je rovněž pro své nádherné výhledy do krajiny.
  • Okruh Růžovka – Na středně náročný okruh, který je upravován pouze pro bruslení, nastoupíte u horské chaty Paprsek. Trasa je udržována až od 15. ledna. 

Těžké trasy
  • Okruh přes Zatáčku smrti – Okruh, náročný zejména svým převýšením díky nadmořské výšce okolo 1000 metrů nad mořem, nabízí výtečné sněhové podmínky po celou zimu. Do stopy najedete ve Ski areálu Kraličák.
  • Okruh Pralinka – Běžecký okruh vedoucí od horské chaty Paprsek podél polské hranice se kvůli převýšení v konečné části řadí k náročnějším.
  • Okruh Velký Šengen – V nadmořské výšce okolo 1000 metrů nad mořem zažijete během cesty bílou stopou krásné výhledy na hřebeny jesenických hor od Králického Sněžníku až po Praděd.

Staré Město

Paprsek, autor: Eva Rutarová

Web:jdemenabezky.cz

Mohlo by vás zajímat

load