zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

KAM NA BĚŽKY V OKOLÍ SKŘÍTKU

Skřítek, který se nachází 20 kilometrů od Šumperka, je skvělým výchozím bodem pro běžecké lyžování. Začíná tu mnoho kilometrů udržovaných tras, které vás zavedou různými směry za poznáním krás jesenických hor.


Skřítek je dostupný autobusem ze Šumperka ve všední dny i o víkendech. U restaurace Skřítek najdete zpoplatněné parkoviště, kde lze odstavit auto a vydat se do bílé stopy.

Aktuální informace o úpravě lyžařských běžeckých tras v okolí Skřítku najdete na webu Jdeme na běžky.

Inspiraci najdete i v pořadu Běžkotoulky z trasy sedlo Skřítek.

Lehké trasy
  • Dětský okruh – Jednoduchá trasa o délce 400 metrů slouží k nácviku běžecké techniky pro děti a začátečníky. 
  • Okruh Závora – Krátký jednoduchý okruh určený pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Výchozím místem je chata na Skřítku, která poskytuje vynikající zázemí nejen pro běžkaře.
  • Modrý okruh – Rodiny s dětmi a začátečníci si přijdou na své na tomto krátkém a lehkém okruhu. Jeho průměrná výška nad 800 metrů nad mořem zajišťuje poměrně slušné sněhové podmínky po celou zimní sezónu.

Středně těžké trasy
  • Zelený okruh – Okruh vedoucí jesenickými lesy nedaleko sedla Skřítek se nachází v nadmořské výšce nad 800 metry nad mořem.
  • Skřítek – Hvězda – Rabštejn – Jednosměrná trasa zavede běžkaře ze Skřítku k oblíbené chatě na Rabštejnu. 

Těžké trasy 
  • Ztracený okruh – Jeden z nejnáročnějších okruhů, na který v této oblasti můžete nastoupit, je určen pro zdatné lyžaře. Během něj vystoupáte až do výšky nad 1 100 metrů nad mořem.Hraběšice

Okolí Skřítku

Web:jdemenabezky.cz
load