zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

MADE IN ŠUMPERK- Průmyslová tvář města Šumperka včera a dnes

Made in SumperkA3 (002)
Místo konání:

VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V ŠUMPERKU Hlavní třída 22, Šumperk, 787 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Akce pro veřejnost - přehlídka
Anotace: Město Šumperk bývalo kdysi vyhlášeným centrem textilnictví. Ačkoli textilní výroba naštěstí ještě zcela nezanikla, slávu tohoto města šíří do světa firmy působící převážně ve zcela jiných oborech. Které to jsou, jak dlouho už zde působí a jaká odvětví tedy prezentují? Co vyrábějí a jak si jejich produkty vedou na domácím i zahraničním trhu?

Podrobný popis:

Pokud chcete poznat současnou průmyslovou tvář města, pak navštivte Výstavní síň Pavlínina dvora. Jednotlivé podniky, se kterými muzeum v rámci příprav navázalo spolupráci, se zde představí nejen slovem a obrazem, ale především množstvím zajímavých exponátů, ať již půjde o originální produkty, nebo jejich modely. Zjistíte třeba také, jak tyto firmy podporují vzdělávání mladých lidí nebo život ve městě. A nahlédnete i do činnosti Okresní hospodářské komory Šumperk, jejímiž členy prezentované firmy z velké většiny jsou.

Výstava se koná s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky, které nad ní také převzalo záštitu.

K výstavě nabízíme i možnost komentované prohlídky. V případě zájmu objednávejte prosím předem na e-mailu michaela.kollerova (@) muzeum-sumperk.cz nebo na telefonu 736 760 600.

Vstupné: plné 50 Kč, snížené 30 Kč, děti do 6 let zdarma

Vernisáž výstavy se uskuteční 14. 9. v 17 hodin.


load