zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

5. DNY ARCHITEKTURY V ŠUMPERKU

Divadlo
Místo konání:

ŠUMPERK , Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Jiný typ akce
Tematická kategorie: Akce pro veřejnost
Anotace: Do Šumperka se po dvouleté pauze vrací Dny architektury a po roce oblíbená PechaKucha Night.

Podrobný popis:

Sobota 2. října

ŠUMPERK – PODZEMÍ – prohlídka středověkých katakomb i tajného velínu z období studené války s Radovanem Auerem, zakládajícím členem Šumperského okrašlovacího spolku, sraz v 10:00 na nádvoří zámečku  Rezervace na radek.auer@pragency.cz

PO STOPÁCH GEORGE BERGERA – procházka s historičkou umění Kristinou Lipenskou, sraz ve 14:00 u Divadla Šumperk.  Počet míst na program je omezen, doporučujeme rezervaci na telefonu 583 363 070.

16. PECHAKUCHA NIGHT – Unikátní a v Šumperku velmi oblíbený formát, v němž se deset účinkujících představí v rychlých prezentacích, zarámovaných dvaceti obrázky po dvaceti sekundách. Kromě osobností spojených s architekturou a urbanismem představí i témata z řady jiných oborů. Společným heslem výběru bude INSPIRACE.
Místo konání: Dům kultury Šumperk
Vstupné: 150 Kč


Neděle 3. října

PO STOPÁCH GEORGE BERGERA – procházka s historičkou umění Kristinou Lipenskou, sraz v 10:00 u Divadla Šumperk.  Počet míst na program je omezen, doporučujeme rezervaci na telefonu 583 363 070.

ŠUMPERK – PODZEMÍ – prohlídka středověkých katakomb i tajného velínu z období studené války s Radovanem Auerem, zakládajícím členem Šumperského okrašlovacího spolku, sraz ve 14:00 na nádvoří zámečku  Rezervace na radek.auer@pragency.cz

PŘEDSTAVENÍ REKONSTRUKCE KULTURNÍHO DOMU – Šumperský kulturní dům je v havarijním stavu. Jak by mohl kulturák v budoucnu vypadat? Splní potřeby a očekávání Šumperáků? Diskuse nad studií návrhu proměny s autory ze studia Hájek Architekti.
SRAZ: 17:00 hodin, foyer Domu kultury Šumperk


Úterý 5. října

KŘEST KNIHY ARCHITEKT GEORG BERGER: ŠUMPERSKÝ SEN – Vlastivědné muzeum slavnostně představí nově vydanou knihu Architekt Georg Berger: Šumperský sen. Autorka knihy, historička umění Kristina Lipenská, během večera přiblíží téma publikace také přednáškou s vizuálním doprovodem.
Místo konání: Vlastivědné muzeum v Šumperku, od 17:00 hodin.  

load