zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

INGE KOSKOVÁ - KRESBY

Inge Kostková
Místo konání:

MĚSTSKÁ KNIHOVNA T. G. MASARYKA ŠUMPERK 28. října 1 / 1280, Šumperk, 787 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Výtvarné umění - výtvarné umění
Anotace: Kreslířka, grafička, ilustrátorka, pedagožka a malířka Inge Kosková ve své tvorbě prolíná evropskou humanistickou tradici s hlubokým zájmem o východní filosofii. Vernisáž výstavy se uskuteční 7.10. 2021 od 17:00 hod.

Podrobný popis:

S velikou koncentrací a citlivostí zachycuje své pocity i prožitky hudby, nechává nás nahlédnout do světa, který nás přesahuje.

Inge Kosková se zapsala mezi nejvýznamnější představitele fenoménu olomoucké kresby. Působila na tamější pedagogické fakultě na katedře výtvarné výchovy, dále jako grafička v tiskárně, učila v Lidové škole umění a po revoluci vedla na fakultě experimentální kresbu. Mimo zaměstnání se věnovala volné tvorbě, účastnila se neoficiálního kulturního dění a výstav a udržovala přátelství s umělci, kteří byli režimu nepohodlní. Její doménou je experimentální kresba. Je zastoupena ve veřejných sbírkách významných českých galerií a Muzeí.

Inge Kosková ilustruje také knihy. Jednou z nich je soubor básní spisovatelky, výtvarnice a překladatelky Lenky Kuhar Daňhelové, která přijala pozvání a na vernisáži se budete moci zaposlouchat do jejího přednesu poezie.

Úvodního slova vernisáže se ujme profesor a dokumentární fotograf světového formátu Jindřich Štreit, který vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.

Čerpáno z článku Ilony Rejholcové, Kultura Nový Bor


load