zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

BESEDA: IRÁNSKÝ SEZNAM KATARÍNA LÍŠKOVÁ- PRO NEMOC ZRUŚENO

Beseda zrušeno
Pořadatel: Městská knihovna
Místo konání:

MĚSTSKÁ KNIHOVNA T. G. MASARYKA ŠUMPERK 28. října 1 / 1280, Šumperk, 787 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Beseda
Tematická kategorie: Akce pro veřejnost - Setkání
Anotace: Beseda Iránský seznam navazuje na výstavu fotografií, která byla v knihovně v březnu 2021. Je kompilací témat, které fotografku zaujali při opakovaných návštěvách této krajiny. Jako příklad uvádí možnost uzavírat svazek manželský na dobu určitou, nebo zákaz projevování náklonnosti na veřejnosti.

Podrobný popis:

Zaujala ji také paraelní umělecká undergroundová scéna v Teheráně. Irán jako kolíbka prerské civilizace ji překvapil svou láskou a respektem k starým tradicím. Irán je známý jako konzervativní muslimská krajina. O to víc zaujme koexistencí starých perských zvyků, jako je například oslava Nového Roku „Novruz“ na jaře. Nebo přítomnost jednoho z nestarších sportů naší planety: zourkhane, kde iránští muži nejen trénují svou fyzickou zdatnost, ale zpívají při tom také staré perské básně a legendy chrabrých bojovníků. Iránci milují své básníky a celé statě dokáží recitovat  nazpaměť. Umíte si představit, že bychom my chodili na Hroby Hviezdoslava nebo Sládkoviče a přednášeli například verše z Maríny, nejdelší milostné básně na světě?

Katarína Líšková – vítězka Slovak Press Photo v kategorii Umění a kultura za rok 2018, finalistka Slovak Press Photo v kategorii sport za rok 2018, 3. místo Slovak Press Photo v kategorii Každodenní život za rok 2017. Vítězka Grantu města Bratislavy za rok 2019 pod patronací nadace Slovak Press Photo. Finalistka Slovak Press Photo v kategorii Každodenní život za rok 2019.

Místo: Velký sál

Vstupné na besedu: 50 Kč


load