zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

do konce března 01.02.2022

DO KONCE BŘEZNA STIHNETE SKVĚLÉ ZÁŽITKY

Měsíc březen se přehoupl do své druhé poloviny a předjarní náladu si vylepšíte účastí na některé z mnoha akcí, které se chystají.
Dům kultury připravilo na březen vystoupení Cyrila Höschla na téma syndrom vyhoření, besedu na aktuální téma války i pohádku pro děti.
Vlastivědné muzeum Šumperk zahájila výstavu prací Bohumila Teplého včetně komentované prohlídky výstavy, možné je také zajít do oblíbeného muzejíčka, které se proměnilo ve středověký hrad.
Městská knihovna T.G.Masaryka zaujme setkáním s písničkářem Janem Burianem. Obohatit vaši vlastní knihovnu můžete o svazky, které se vypravují na cestu za čtenáři na knižní burze. Nebude chybět ani pohádka pro děti.
Dalším koncertem v Klášterním kostele potěší Klasika Viva. Působivé prostředí kostela umocní tóny varhan v podání Daniely Valtové Kosinové.
Středisku volného času Doris se již těší na tvořivé dílny i dobrodružné výpravy nejen do přírody.
Kompletní program najdete v kalendáři akcí zde.

Více
dům kultury na březen 01.02.2022

PESTRÝ PROGRAM DOMU KULTURY V BŘEZNU

V programu DK Šumperk si v měsíci březnu vybere každý. 
Vystoupí legendární Divadlo Járy Cimrmana se svou hrou Posel z Liptákova, těšit se můžete na Preludium Aloise Motýla i alternativní Slam Poetry.

Celý Program je ke stažení zde

Více
Zibura – Prázdniny v Česku 01.02.2022

PRÁZDNINY V ČESKU OČIMA LADISLAVA ZIBURY

V nové přednášce, která se uskuteční ve středu 2. března v 19:30 v Kině Oko, představí Ladislav Zibura různé kouty naší republiky a nahlédne i do Jeseníků.

„Podíváte se do oblastí známých i neznámých – od jihočeských rybníků přes uhelné pánve až po opuštěné pohraničí. Zasmějete se nad příběhy svérázných lidí, dozvíte se, v čem jsme nejlepší na světě, a vyslechnete si zapomenuté zajímavosti z naší historie, nově se Ladislav nevydává na pěší pouť, ale vyráží jako řidič začátečník autem,“ zve na přednášku Kamil Navrátil, ředitel kina Oko. 

„Je vtipné, že si někdo pořídí na cestování auto, u kterého je od začátku jisté, že cesty po Česku nevydrží. Jediné, co z Ladislavova auta zůstane, je registrační značka „PROMINTE“, doplňuje informace Navrátil.  Za svou knihu Prázdniny v Evropě obdržel Zibura cenu Hanzelky a Zikmunda. „Kdo dočetl novou knihu Prázdniny po Česku ví, že Ladislav v posledních řádcích knihy zmiňuje Jeseníky, a to jen v tom nejlepším slova smyslu,“ dodává závěrem Navrátil.

Přednáška je naplánována na 2. března od 18.30 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji online a v pokladně kina Oko za 230 Kč, pro studenty a seniory je potom lístek v předprodeji za 180 Kč. V den konání akce jsou potom vstupenky za 280 Kč.

Více
zápis 27.01.2022

ZÁPIS DĚTÍ DO ZŠ A PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

Registrace žádostí o přijetí dítěte do 1. ročníku základních škol zřizovaným městem Šumperkem a do přípravné třídy probíhá POUZE ELEKTRONICKY a bude spouštěna 1. března 2022 v 8:00 hodin.


Zákonný zástupce dítěte se před samotným zápisem zaregistruje do elektronického systému zápisu , kde následně vyplní žádost o přijetí dítěte k povinné školní docházce nebo žádost o odklad povinné školní docházky, a v den zápisu se dostaví do ZŠ, kam dítě elektronicky přihlásil.


Informace ke stažení zde.

Více
Slavnosti města 27.01.2022

KULTURNÍ ODDĚLENÍ ŠUMPERSKÉ RADNICE CHYSTÁ OBLÍBENÉ AKCE PRO ROK 2022

Všichni věříme, že letošní rok 2022 již pominou epidemická opatření a na scénu se vrátí oblíbené kulturní, sportovní a společenské akce, na které se těší obyvatelé města Šumperka i jeho návštěvníci.Oddělení kultury a vnějších vztahů místní radnice již odtajnila jejich termíny a příprava na ně je v plném proudu.  

Více
Klasika Viva 23.01.2022

VSTUPENKY NA CYKLUS KONCERTŮ KLASIKA VIVA V PRODEJI

KLASIKA VIVA je celoroční cyklus koncertů převážně klasické hudby, odehrávající se také v koncertních sálech v Šumperku.Program na letošní sezonu byl již zveřejněn a vstupenky na jednotlivé koncerty je možné zakoupit v Informačním centru Šumperk.
Více informacích o jednotlivých koncertech se dozvíte na webu Klasika Viva.
Pro první hudební zážitek si můžete přijít již 14.2. od 19:00 do výstavní síně Vlastivědného muzea, kde se zaposloucháte do tónů violy a violloncella v podání Lucie Sedlákové Hůlové a Martina Sedláka.

Více
SKIBUS 2 23.01.2022

OD LEDNA 2022 POJEDE ZE ŠUMPERKA SKIBUS

Od 8. ledna 2022 je připravena víkendová autobusová doprava pro zimní turistiku. Ze Šumperka a zpět vás pohodlně bez stresu z přeplněných parkovišť sveze kyvadlová doprava.

Více
novější1 [...] 4 5 6 7 8 9 10 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 118 starší
load