zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Jak vidím jeseníky 2020 06.04.2020

Jak vidím Jeseníky IX. ročník

AGENTURA OCHRANY PŘÍRODY A KRAJINY ČR, regionální pracoviště Olomoucko - Správa CHKO Jeseníky ve spolupráci s partnery vyhlašuje :
IX. ročník fotografické soutěže :
Jak vidím Jeseníky
Do všech kategorií přijímáme fotografie v elektronické nebo tištěné podobě. Tisk vybraných snímků zajistí a uhradí organizátoři soutěže. Termín uzávěrky je 1. února 2021
 

Více
MŠ zápis - plakát 03.04.2020

Elektronický zápis do MŠ bude zahájen 6. dubna

Elektronické podávání žádostí do mateřských škol zřizovaných městem Šumperkem bude spuštěno 6. dubna 2020 v 8:00 hodin. Vlastní zápis k předškolnímu vzdělávání pak proběhne ve dnech 5. a 6. května 2020.  Bližší informace k zápisu budou s ohledem na vývoj epidemiologické situace zveřejněny na webových stránkách jednotlivých mateřských škol.
Před podáním žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání do MŠ zřizovaných městem, mezi něž patří MŠ Pohádka, MŠ Sluníčko a MŠ Veselá školka, je třeba se nejprve zaregistrovat do elektronického systému zápisu, odkaz najdete na webových stránkách mateřských škol nebo města.

Více
kino 02.04.2020

Oko začalo promítat

Sály kin se uzavřely pro veřejnost s opatřeními vlády, ale jednosálová kina
se nyní spojila, aby se k divákům vrátila alespoň do jejich obýváků. Více než 80 kin v České republice začalo od pátku 27. března v rámci nového projektu vesekino.cz promítat. Po skončení mimořádných opatření platforma zanikne. „Z České republiky vytváříme jedno velké virtuální jednosálové kino se stejným programemv pravidelných hracích profilech. Simulujeme tak provoz kina v obýváku. Prodej lístků probíhá on-line pomocí prodejních systémů jednotlivých kin. Divák tak má možnost vyjádřit solidaritu se svým kinem a podpořit ho v této těžké době, aby vůbec existovalo,“ říká duchovní otec a iniciátor projektu Martin Pošta, předseda Asociace provozovatelů kin. „Je to šance, jak vyjádřit solidaritu se svým kinem. Za vstupné 70 Kč si diváci můžou koupit vstupenky na oblíbená místa svého oblíbeného kina. Diváci můžou podpořit své kino koupí více lístků, ale spíš počítáme, že si koupí jeden pro získání kódu a pak se bude dívat celá rodina,“ říká k projektu Kamil Navrátil, ředitel kina Oko. Projektu vyjádřili podporu osobnosti filmového průmyslu Jan Svěrák nebo Ondřej Trojan.

„Do kina www.vasekino.cz se pouští  třicetiminutovým předstihem. „Vyhnete se tak „frontě” při zadávání kódu. Momentálně promítáme ve dvojí kvalitě obrazu, tam kde je slabší internet doporučujeme nastavit si obraz v „dobré kvalitě“. Optimální je, když si uživatelé po dobu promítání pozastaví aktualizace Windows,“ dodává závěrem ředitel kina.
 

Více
divadlo šumperk 31.03.2020

Důležité informace pro diváky divadla Šumperk

Vážení diváci, na základě nařízení vlády ČR jsou od 10. 3. 2020 do odvolání zrušeny všechny kulturní akce v Divadle Šumperk. V současné době je také UZAVŘENA POKLADNA DIVADLA, OBCHODNÍ ODDĚLENÍ A PŮJČOVNA KOSTÝMŮ. Níže naleznete bližší informace, jak naložit s nakoupenými vstupenkami, dárkovými poukazy a předplatitelskými abonentkami. O obnovení provozu pokladny a veškerých dalších změnách a novinkách Vás budeme informovat na našich webových stránkách. Věříme, že se nám všem podaří přečkat tuto složitou situaci a budeme se opět těšit na Vaši diváckou přízeň, po které se nám již nyní velmi stýská. 
ZRUŠENÁ PŘEDSTAVENÍ 
1) Představení Divadla Šumperk Bez ohledu na způsob a místo zakoupení vstupenky (hotově, kartou, on-line převodem, dárkovým poukazem, kuponem X; v pokladně divadla nebo v IC) je vstupné za zrušená představení možné: a) vrátit v hotovosti na pokladně divadla, a to od data obnovení provozu pokladny, o němž Vás budeme informovat; vracení bude možné až do 30. 11. 2020 b) vrátit bankovním převodem, a to do 30 dnů od zaslání Vaší žádosti o vrácení vstupného na e-mail: obchod@divadlosumperk.cz; žádost musí obsahovat: Vaše jméno, příjmení, telefonní číslo, číslo bankovního účtu, na které má být vstupné vráceno, a v příloze nascanované vstupenky, které mají být stornovány (nemáte-li možnost scanování, pak, prosím, zašlete 11 místné číslo vstupenky - naleznete jej v pravém dolním rohu vstupenky, dále název a datum představení, řadu a sedadlo); žádosti o vrácení jsou přijímány do 30. 11. 2020 c) prozatím nevrátit a vyčkat na náhradní a nová představení, která pro Vás připravujeme; po obnovení provozu pokladny bude možná výměna vstupenky na nové představení za vstupenku za zrušené představení d) nevrátit vůbec a pomoci tak divadlu zmírnit ztráty, které jsou způsobeny touto mimořádnou situací 

2) Představení hostujících divadel a externích pořadatelů (Maryša, Koule, Carmina Vetera, Jarní koncert, V rytmu tanga, Zimní pohádka) V současné době jednáme s hostujícími divadly a externími pořadateli o náhradních termínech - vstupenky tedy zůstávají v platnosti. Prosím, uschovejte si pečlivě vstupenky a vyčkejte - o všech náhradních termínech Vás budeme informovat. 
3) Představení pro předplatitele sezony 2019/2020 Abonentky všech předplatitelských skupin zůstávají nadále v platnosti, a to až do chvíle uskutečnění všech představení, která jsou součástí dané předplatitelské skupiny. Po obnovení provozu divadla budou prioritně odehrána veškerá představení, která byla předplatitelům zrušena z důvodu mimořádné situace. O všech náhradních termínech pro jednotlivé předplatitelské skupiny Vás budeme samozřejmě informovat. 
DÁRKOVÉ POUKAZY Platnost všech dárkových poukazů bude prodloužena o dobu trvání mimořádných opatření a další 2 měsíce (délka divadelních prázdnin za běžných okolností). Po skončení platnosti mimořádných opatření Vás budeme informovat, o jakou konkrétní dobu bude platnost dárkových poukazů prodloužena. Prosím, uchovejte si pečlivě veškeré dárkové poukazy a vyčkejte do obnovení provozu a zveřejnění programu divadla. Na pokladně pak bude možné dárkové poukazy uplatnit na veškerá představení, která budou k danému datu v prodeji. 
PŘEDPLATITELSKÉ KUPONY X sezona 2019/2020 Platnost všech předplatitelských kuponů X ze sezony 2019/2020 bude prodloužena do konce kalendářního roku, tj. do 31. 12. 2020. Prosím, uchovejte si pečlivě veškeré kupony X a vyčkejte do obnovení provozu a zveřejnění programu divadla. Na pokladně pak bude možné kupony X uplatnit na veškerá představení, která budou k danému datu v prodeji. 
PŘEDPLATNÉ na novou sezonu 2020/2021 Vzhledem k mimořádné situaci nebude bohužel možné spustit prodej předplatného 1. dubna jako v minulém roce. Samozřejmě však v této chvíli vše připravujeme tak, aby mohl být prodej předplatného zahájen co nejdříve. O termínu zahájení prodeje předplatného na novou sezonu Vás budeme informovat. Buďte proto, prosím, prozatím trpěliví a věřte, že se máte i v nové sezoně na co těšit. Děkujeme, že nás v tom nenecháte a zůstanete věrni divadlu společně s námi! 
BLIŽŠÍ INFORMACE Pavlína Vyskočilová +420 736 627 692 / po - pá / 8:00 - 16:00 obchod@divadlosumperk.cz

Více
ilustracni obr 30.03.2020

Částečná uzavírka ul. Šumperská v Rapotíně

Z důvodu rekonstrukce vozovky dojde k částečné uzavírce ulice Šumperské v Rapotíně. Jednosměrná uzavírka silnice I/11 bude probíhat v termínu od 1. dubna do 31. srpna 2020 v několika etapách. V souvislosti s uzavírkou dojde ke změnám vedení autobusové dopravy a umístění některých zastávek. Bližší informace včetně výlukových řádů naleznete zde

Více
dům kultury Šumperk 27.03.2020

Kultura v Šumperku žije

Dům kultury sází v době karantény na sociální sítě ŠUMPERK. Dům kultury Šumperk začíná realizovat náhradní plán, který umožní zaujmout diváky v nelehké době alespoň na dálku. Prostřednictvím sociálních sítí chce přijít s několika programy. Dům kultury v uplynulých dnech vysílal na svém Facebooku první živý přenos z Galerie Jiřího Jílka nazvaný „Procházka karanténou.“ Hostem dramaturga Ondřeje Procházky byl farář Českobratrské evangelické církve v Šumperku Jakub Pavlús. S větší technickou podporou chystá Dům kultury přenos další, který je plánovaný na sobotu 4. dubna od osmi hodin večer. Tentokrát půjde o povídání s hercem a moderátorem Hannym Firlou. „Rozhodně se jedná o snahu nabídnout divákům možnost jisté formy kulturního vyžití, které je v současné době poměrně nedostatkovým zbožím. Situace je to pro nás nová, ale chápeme ji jako výzvu. V připravovaných online pořadech by se kamera do budoucna mohla přemístit i do jiných částí Domu kultury,“ říká Ondřej Procházka Kultura byla jedním z prvních odvětví, které pocítily dopad nových opatření, kvůli nouzovému stavu. Situace je pro pořadatele nadále složitá. „V těchto měsících už připravujeme rok 2021, což není vůbec jednoduché. Pokud ale chceme na příští rok zajímavý program a dobrá jména, nemůžeme čekat. Další věc, kterou by měli návštěvníci vědět, je, že koncert Ondřeje Havelky & Melody Makers, který jsme plánovali přesně na den, kdy byl tenkrát nový Dům kultury Šumperk otevřen, což bylo před čtyřiceti lety 7. května, se nám podařilo přeložit. Bude slavnostní a proběhne 2. prosince letošního roku,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.Nový termín má také plánovaný koncert písničkáře Pokáče, odehraje se 9. září. Více informací najdete na www.dksumperk.cz

Více
nemocnice 23.03.2020

Od neděle testuje i Nemocnice Šumperk

Nemocnice Šumperk spouští odběrné místo na odběr vzorků na vyšetření COVID-19. V provozu je od neděle 22. března denně v od 7.00 do 14.30. K odběrům budou přijímáni pouze lidé, kteří budou mít doporučení od hygieny. Vyšetření bude možné pro pěší i ty co přijedou v automobilu, tzv. drive-in. Odběrové místo není z kapacitních důvodů určeno pro samoplátce.

Více
sumperk1 20.03.2020

Termín zápisu do základních škol se přesouvá

Termín zápisu do 1. ročníku a přípravné třídy základních škol zřizovaných městem Šumperkem pro školní rok 2020/2021 se přesouvá na 22. dubna. Elektronické podávání žádostí, které bylo spuštěno 16. března, bude prodlouženo do 5. dubna.

Více
15   koordinace roušek 20.03.2020

Šumperk šije roušky

Zaměstnanci městského úřadu vyrábí bavlněné roušky.Dále město Šumperk poptává další dobrovolníky z řad občanů, kteří by byli ochotní roušky vyrábět. Poptáváme také volný materiál k výrobě a ochotné ruce k šití. Roušky budou následně distribuovány potřebným.Více informací na tel. 583 388 402 nebo na magdalena.pazderova@sumperk.cz Kontaktní místo je MěÚ Šumperk (radnice), nám. Míru 1, kontaktní hodiny 8:00–12:00, 13:00–15:00.Všem srdečně děkujeme!

Více
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 121 starší
load