zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Kniha Čti Jeseníky 01.12.2021

PUBLIKACI ČTI JESENÍKY JIŽ MŮŽETE ZAKOUPIT V INFORMAČNÍM CENTRU

Netradiční obrazová encyklopedie Čti Jeseníky, kterou symbolicky pokřtili její autoři před pár dny na Šeráku, je již k dostání v Informačním centru Šumperk. 
Čtenáři v publikaci najdou vedle velkoformátových koláží historických fotografií také kuriózní příběhy a informace o klíčových osobnostech regionu a místních zajímavostech.
Publikaci tvoří kolektiv autorů, mezi nimiž jsou například odborníci z muzeí, autoři knih o regionální historii či zástupci CHKO Jeseníky, do projektu je zapojena i řada sběratelů historických pohlednic a fotografií. 
Doporučená prodejní cena knihy je 490 Kč. 

Více
Ondřej Havelka 30.11.2021

PROSINEC V DOMĚ KULTURY

Dům kultury Šumperk zve na plánované akce v prosinci.
Hlavní hvězdou, která vystoupí 7.12. od 19:00 ve velkém sále bude Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Během slavnostního večera Ondřej Havelka a jeho Melody Makers vzdají hold nejkrasším a nejžhavějším swingovým flákům z této vrcholné éry bigbandového swingu. 
Další program najdete zde: Program PROSINEC s DK Šumperk

Více
Rozsvícený vánoční strom u radnice 26.11.2021

STROM U RADNICE SE ROZSVÍTIL VE STŘEDU, ULICE V NEDĚLI

Vánoční výzdoba v Šumperku je na místě, strom u radnice již svítí od středy 24. listopadu a ulice se rozzáří 1. adventní neděli 28. listopadu. Do slavnostního je oděn i Točák a kašna v Sadech 1. máje, přibylo nové osvětlení na náměstí Republiky, v ulicích 17. listopadu a M. R. Štefánika.
 
„Velký dík patří skupině ČEZ za finanční podporu, díky níž jsme mohli pořídit novou výzdobu. Město se tak rozzáří o něco více než v předchozích letech,“ uvedla místostarostka Marta Novotná. Vysvětlila, že Nadace ČEZ podporuje města v období adventu. Díky tomu se v Olomouckém kraji rozzáří 40 vánočních stromů, v rámci celé republiky pomohou energetici s rozsvícením 371 stromů.

Prostřednictvím grantů Nadace ČEZ a dalších příspěvků pomáháme městům, obcím, školám, domovům pro seniory i neziskovým organizacím v regionu celoročně. Proto je pro nás přirozené, že jako dobří sousedé pravidelně přispíváme také na vytvoření té pravé adventní atmosféry,“ doplnil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Více
Rozhledna Háj, autor: Jan Barančík 26.11.2021

ROZHLEDNA NA HÁJI LETOS OTEVŘE UŽ JEN 26.12. a 31.12.

Poslední podzimní termíny otevření rozhledny Háj se vzhledem k počasí a špatné epidemické situaci ruší.
V prosinci plánuje Klub českých turistů otevřít 26.12. a 31.12. pokud to vládní opatření a počasí umožní.
Novoroční výstup je plánován bez výstupu na rozhlednu samotnou. Pozvánka k akci zde

Více
pěší zóna Unibirds (003) 25.11.2021

PĚŠÍ ZÓNA SE ROZZÁŘILA PESTRÝMI BARVAMI JIHOAMERICKÝCH PTÁKŮ

Nejen obrazem, ale i zvukem se můžete přenést do Kolumbie. Tato destinace je doslova rájem pro  více než 1920 druhů ptáků. 
Prostřednictvím aplikace ARTIVIVE (Stačí na telefon naskenovat QR kód každé instalace.), se vám otevře možnost nahlédnout do ptačí říše. 


Moderní technologie vám zprostředkuje barvy, charakter, detaily a chování ptáků.

Výstava potrvá do 14.1.2022 

Více
Vánoce aktuality 19.11.2021

VÁNOČNÍ TRHY U RADNICE SE RUŠÍ

Z důvodu zhoršujícího se stavu epidemie covid-19 vedení města rozhodlo o zrušení akce Vánoční Šumperk včetně doprovodných akcí i stánkového prodeje. Více informací najdete v tiskové zprávě zde

Více
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 115 starší
load