zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

ilustracni obr 05.08.2017

Jak se v Šumperku cítíte? Vyjádřete své pocity a přidejte hlas do pocitové mapy

Město Šumperk si pro vás připravilo tzv. „pocitovou mapu“, jejímž prostřednictvím můžete vyjádřit svoje názory, dojmy a pocity, které ve vás město Šumperk vyvolává. Cítíte se ve městě bezpečně? Jaká místa v Šumperku ve vás naopak vyvolávají nepříjemný pocit? Jaká místa máte ve městě rádi? Co vám v Šumperku chybí? Své pocity a dojmy ze života v Šumperku můžete vyjádřit prostřednictvím pocitové mapy do 31.8.2017. Díky vašemu názoru můžeme společně zlepšit život ve městě.   Pocitová mapa je k dispozici v Informačním centru Šumperk (budova divadla), nebo on-line na www.pocitovemapy.cz/sumperk-2016/.

Více
rapotinskeslavnosti2017plakata4tisk 1498564572 04.08.2017

Rapotínské slavnosti 2017

Obec Rapotín a KKC Rapotín Vás srdečně zvou na Rapotínské slavnosti 2017. Slavnosti budou zahájeny v pátek 4. srpna v 19 hodin vernisáží výstavy Květiny a krajiny Aleny Pecákové. Ve 21.30 hod. v prostorách za obecním úřadem  bude připraveno Letní kino - Špunti na vodě. Vstupenky si můžete zakoupit na místě za 70 Kč. V sobotu 5. srpna je připraven program na TJ Jiskře Rapotín. Volejbalový turnaj "O pohár starosty" začíná v 8.30 hod. ve 13.00 hod. proběhne soutěž požárních družstev. Venkovní prostory u KKC nabídnou od 13 hodin moderované zábavné odpoledne -  vystoupí folková skupina Shodou okolností, šermíři Magna Moravia, cimbálová muzika Zbyňka Hrdličky. Budete mít možnost vyfouknout si vlastní výrobek ze skla,součástí bude jarmark tradičních lidových řemesel. V 19 hodin vystoupí Petr Bende od 21 hodin hudební skupina Kaťáci.

Více
Po strništi bos 03.08.2017

Po strništi bos, nový film Jana a Zdeňka Svěrákových, promítne Oko i neslyšícím a nevidomým

„Prvním filmem, který jsme promítli i neslyšícím a nevidomým divákům byli poslední básníci, což bylo letos v dubnu, rok po premiéře. 17. srpna má premiéru očekávaný film Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos, který je i díky veřejné sbírce vybaven skrytými titulky pro sluchově postižené diváky a audio popisnou stopu pro zrakově postižené diváky,“ říká k projekcím Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk. Skryté titulky a audio popisnou stopu budou moci diváci poslouchat a vidět na speciálních zařízeních, kterými jsou vybavena zatím pouze některá kina, mezi něž se ovšem řadí i šumperské Oko. „Tento film je ale nachystán tak, že se dají titulky i audio popis pustit přímo do sálu, a ostatní kina tak mohou pořádat projekce s viditelnými titulky a s audio popisem, které uslyší a uvidí všichni,“ doplňuje informace Navrátil. „Pro nevidomé a slabozraké můžeme nabídnout sluchátka, kde je popisná audiostopa, která pomáhá k orientaci v ději. Kromě popisného audiokomentáře uslyší diváci dialogy z plátna. Pro neslyšící potom máme speciální titulkovací zařízení a titulkovací brýle,“ dodává Navrátil. „Doufáme, že film Po strništi bos bude jednou z prvních vlaštovek, o které se bude mluvit a další filmy pro hendikepované diváky již budou vznikat i bez veřejných sbírek a technologie pro zpřístupnění budou nedílnou součástí každého kina,“ říká k tématu Petr Vítek, autor projektu  Kino pro každého www.kinoprokazdeho.cz Číslo účtu, kde můžou diváci přispět: 8504 8504 / 0300 variabilní symbol 111, pro darovací smlouvu si mohou napsat na info@mathilda.cz

Více
ilustracni obr 29.07.2017

Skryté příběhy - mobilní hra pro návštěvníky Olomouckého kraje

Oddělení cestovního ruchu Olomouckého kraje připravilo novou hru s názvem Skryté příběhy. Podívejte se na www.skrytepribehy.cz a vyrazte s dětmi do přírody! 
Jde o krátké výletní trasy určené primárně pro děti mladšího školního věku, ale díky poutavému audio-vyprávění se zabaví i děti mladší.
Postup je jednoduchý, návštěvníci si stáhnou mobilní aplikaci Skryté příběhy (včetně map), vyberou si trasu, zaregistrují se a můžou se příjemně bavit. Během výletu se zaposlouchájí do příběhu historické postavy propojené s daným místem a na jednotlivých zastaveních vyplní úkoly vedoucí k řešení zadaného problému. I přestože budou mít svůj mobilní telefon v off-line režimu, na trase se neztratí a audio-instrukce je provede poutavým příběhem bez datového připojení. Finální odměnou za splněnou misi je vyřešení úkolu a gratulace formou selfie s danou historickou postavou.

Více
ilustracni obr 20.07.2017

Změna otevírací doby IC Šumperk

Z organizačních důvodů bude IC Šumperk otevřeno od 24. července do 11. srpna v době od 9:00 do 12:30 a od 13:00 do 17:00. Víkendová otevírací doba zůstává stejná. Děkujeme za pochopení!

Více
BOB 2789 19.07.2017

Vysoká škola báňská nabízí v Šumperku studium perspektivních technických oborů

Vysoká škola báňská – fakulta strojní vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení k bakalářskému studiu oboru „Strojírenství“, které lze studovat v prezenční i kombinované formě v Centru bakalářských studií v Šumperku. Zájemci o prestižní technické obory, jejichž studium zvyšuje šance dobře se uplatnit na trhu práce, mohou zasílat elektronické přihlášky do 4. srpna 2017. Více informací naleznete na: https://www.fs.vsb.cz/cs/uchazeci/prijimaci-rizeni/  

Více
léto hivtest morava2017facebook 18.07.2017

SANITKA BUDE BEZPLATNĚ TESTOVAT NA MORAVĚ

Sanitka České společnosti AIDS pomoc, provozovatele pražského Domu světla, nabízí možnost bezplatného a anonymního HIV testování s výsledkem na počkání. Celý proces se skládá z předtestového poradenství, ve kterém se zjišťuje důvod testu a vyhodnocují se rizika, odběru krve z prstu a potestového poradenství. V Šumperku 25.7.2017 od 14 do 18 hod. na Hlavní třídě.

Více
Klášterní hudební slavnosti 17.07.2017

Královský koncert Jana BOUŠKOVÁ - harfa

Koncert se uskuteční v pondělí od 20.00 v klášterním kostele v Šumperku. Patronka festivalu, jedna z nejlepších světových harfistek, JANA BOUŠKOVÁ, violista ROMAN JANKŮ a soubor BAROCCO SEMPRE GIOVANE. 

Více
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 74 75 76 77 78 79 80 [...] 100 [...] 118 starší
load