zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Husovy stopy 02.06.2017

Přednáška Davida Loula - Husovy stopy

Ve čtvrtek 8.6.2017 se od 17:00 hodin koná v Městské knihovně Šumperk přednáška David Loula - Husovy stopy. Jan Hus zanechal po sobě stopy. Jsou tyto hodnoty jako pravda, víra, důstojnost, svoboda, odvaha, láska atd. Mají tyto hodnoty co říci dnešním lidem? 

Více
Plakát A2   Slavnosti 2017 31.05.2017

Město ožije velkolepými slavnostmi

Od čtvrtka 1. do soboty 3. června proběhnou v Pavlínině dvoře Slavnosti města Šumperka. Těšit se můžete na divadelní představení šumperského divadla, na hudební vystoupení místních i zahraničních kapel, historický program, atrakce pro děti, ohňovou show, průvod městem a velkolepý ohňostroj. Nenechte si ujít Slavnosti města Šumperka. Plakát zde.

Více
farmářské trhy 30.05.2017

Farmářské trhy 2017

V pátek 2. června 2017 si příznivci regionálních potravin a výrobků mohou opět nakoupit na Farmářském trhu v Šumperku mezi obchodem Jednota a hotelem Grand. Prodejci se na Vás budou těšit v době od 8 do 16 hodin. 

Více
Závod míru 29.05.2017

Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2017

Přijďte povzbudit závodníky letošního prestižního etapového závodu Závod míru Grand Prix Priessnitz spa, který se uskuteční od 1. do 4. června. Šumperkem budou závodníci projíždět v sobotu 3. června cca od 14:03 do 14:16 na ulici Vikýřovické. TZ - Závod míru

Více
divadlo v parku 26.05.2017

24. ROČNÍK FESTIVALU „DIVADLO V PARKU“

Ve dnech 8. až 11. června 2017 proběhne na letní scéně v Sadech 1. máje již 24. ročník festivalu „Divadlo v parku“, který každoročně pořádá Divadlo Šumperk. Prvním hostujícím souborem je Činoherní studio Bouře s inscenací „Jenom život“.  V hlavních rolích této komedie se skvělými dialogy uvidíme vynikající herecký manželský pár - Antonii Talackovou a Igora Bareše. V pátek 9. června zajisté zaujme diváky představení „Romantický víkend“ s aktéry Petrou Špalkovou (nositelka Ceny Thálie, Českého lva a řady dalších ocenění) a Janem Novotným, který je známým filmovým hercem a skvělým dabérem. Tato komedie z pera třetího nejhranějšího dramatika Velké Británie (hned za W. Shakespearem a A. Ayckbournem) Johna Godbera byla nominována na Nejlepší komedii roku.Třetí den festivalu (sobota 10. června) bude patřit Klicperovu divadlu Hradec Králové, jehož soubor obohatí festival současnou komedií „BEZ BAB! aneb Kutloch“.  Jak se dá přežít nakupování s drahou polovičkou? Kdo protáhne svou ženu rychleji obchoďákem? Mají muži své dny? Pokud si i Vy kladete tyto otázky, určitě se budete celý večer úžasně bavit!V neděli 11. června uzavře celý festival Divadlo Šumperk s nejúspěšnější komedií této sezóny. „Dokonalá svatba“ Robina Hawdona patří díky důmyslné zápletce plné nečekaných zvratů, záměn, výmluv, lží a odhalení mezi stálice na repertoáru všech divadel v Evropě i Americe."Začátek všech představení je ve 21,00. V případě nepříznivého počasí se produkce přesouvá do budovy Divadla Šumperk. Vstupenky jsou v předprodeji v pokladně divadla a před začátkem představení také v místě konání," říká Táňa Mládková, tajemnice uměleckého provozu Divadla Šumperk.

Více
IC   foto 2017 25.05.2017

Turisty doprovodí na radniční věž průvodci z infocentra

Ve čtvrtek 1. června startuje ve městě Šumperku letní turistická sezóna. Návštěvníci mohou vystoupat na radniční věž, navštívit expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě či podniknout procházku s průvodcem po městě v rámci několika prohlídkových okruhů. Z důvodu rekonstrukce radnice však bude od 1. června stanoviště průvodců přesunuto z radnice do informačního centra v budově divadla na Hlavní třídě. Zájemci o rozhledy z radniční věže se nahlásí u průvodců v informačním centru, kteří je na radniční věž doprovodí. Stejně tak budou prohlídkové okruhy po městě začínat u informačního centra. Stanoviště průvodců na radnici nebude z důvodu rekonstrukce radnice fungovat. Letní turistická sezona

Více
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 116 starší
load