zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Dětský klíč do aktualit 09.03.2022

KAMPAŇ ROZSVIŤME SE MODŘE 2022

Letošní dubnovou kampaň „Rozsviťme se modře“ bude provázet v pátek 8.4. společné tradiční focení v modrém v 10 hodin na Točáku, i když Světový den porozumění autismu připadá na sobotu 2.4. Vítány jsou všechny nápadité fotografie ze stran veřejnosti, které můžete posílat na messenger DK či email novakova@destkyklic.cz.

Novinkou programu je beseda s Bc. L. Šilhanovou na téma děti s autismem v MŠ na ul. Třebízského v úterý 19.4. v 16.30 hodin, kapacita omezena, nutná rezervace. Více informací zde V neposlední řadě potom proběhne také oblíbený prodej výrobků Dětského klíče v pátek 22.4. od 9 hodin u Obchodního domu Jednota v Šumperku. 

Doprovodnou akcí celé kampaně je výstava Mandala – cesta k sobě v Galerii mladých v šumperském Vlastivědném muzeu a dražba 2 věnovaných kreseb. Autorem je amatérský výtvarník Zdenek Kubíček z Olomouce, civilním povoláním klinický psycholog a psychoterapeut.
Zapojit se můžete také do dražby, která bude probíhat po celou dobu přímo na místě v muzeu i v on-line prostoru. Podrobnější Info najdete na www.detskyklic.cz a fcb DĚTSKÝ KLÍČ Šumperk. Výtěžek z dražby poputuje na pořízení dataprojektoru, který budou využívat klienti ve své nové klubovně v budově kina OKO.
Více
zapis do mš 2022 (002) 03.03.2022

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ K ZÁPISU DO MŠ STARTUJE 1.4.2022

Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání do MŠ v Šumperku pro školní rok 2022/2023 proběhne ve dnech 4. a 5. května 2022.
Příjem žádostí k zápisu do MŠ Pohádka, MŠ Sluníčko a MŠ Veselá školka probíhá POUZE ELEKTRONICKY a bude spouštěn 1.4. od 8:00 hod. odkaz najdete na webových stránkách mateřských škol nebo zde

Více
Vlajka Ukrajina 26.02.2022

POMOC PRO UKRAJINU

S ohledem na ministerstvem vnitra stanovený systém řízení uprchlické krize UKONČUJÍ PROVOZ městem zřízená krizová linka i krizový email, aby nedocházelo k duplicitě řešení a následným zmatkům v komunikaci. Provoz obou komunikačních kanálů bude ukončen 2. 3. 2022 ve 20 hodin. Řízení evidence humanitární pomoci, dobrovolnické činnosti a veškerých dalších aktivit probíhá prostřednictvím kontaktů zřízených Olomouckým krajemzde: https://www.krajpomaha.cz/.Email pro zasílání nabídek (ubytování, materiál, dobrovolnictví) a dotazů: pomoc@olkraj.czOficiální databáze dobrovolníků Ministerstva vnitra ČR pro pomoc ukrajinským občanům je zde.Webová stránka ministerstva vnitra k Ukrajině: www.nasiukrajinci.cz a infolinka MV ČR: 974 801 802.

Pro finanční pomoc můžete využít některou z následujících sbírek:
Transparentní účty finančních sbírek pro Ukrajinu: 
Člověk v tísni: https://1url.cz/@Clovek_v_tisni_22
Charita: https://1url.cz/@Charita_Ukrajine_22
Adra: https://adra.cz/
Český červený kříž: https://www.cervenykriz.eu/

Více
do konce března 01.02.2022

DO KONCE BŘEZNA STIHNETE SKVĚLÉ ZÁŽITKY

Měsíc březen se přehoupl do své druhé poloviny a předjarní náladu si vylepšíte účastí na některé z mnoha akcí, které se chystají.
Dům kultury připravilo na březen vystoupení Cyrila Höschla na téma syndrom vyhoření, besedu na aktuální téma války i pohádku pro děti.
Vlastivědné muzeum Šumperk zahájila výstavu prací Bohumila Teplého včetně komentované prohlídky výstavy, možné je také zajít do oblíbeného muzejíčka, které se proměnilo ve středověký hrad.
Městská knihovna T.G.Masaryka zaujme setkáním s písničkářem Janem Burianem. Obohatit vaši vlastní knihovnu můžete o svazky, které se vypravují na cestu za čtenáři na knižní burze. Nebude chybět ani pohádka pro děti.
Dalším koncertem v Klášterním kostele potěší Klasika Viva. Působivé prostředí kostela umocní tóny varhan v podání Daniely Valtové Kosinové.
Středisku volného času Doris se již těší na tvořivé dílny i dobrodružné výpravy nejen do přírody.
Kompletní program najdete v kalendáři akcí zde.

Více
dům kultury na březen 01.02.2022

PESTRÝ PROGRAM DOMU KULTURY V BŘEZNU

V programu DK Šumperk si v měsíci březnu vybere každý. 
Vystoupí legendární Divadlo Járy Cimrmana se svou hrou Posel z Liptákova, těšit se můžete na Preludium Aloise Motýla i alternativní Slam Poetry.

Celý Program je ke stažení zde

Více
Zibura – Prázdniny v Česku 01.02.2022

PRÁZDNINY V ČESKU OČIMA LADISLAVA ZIBURY

V nové přednášce, která se uskuteční ve středu 2. března v 19:30 v Kině Oko, představí Ladislav Zibura různé kouty naší republiky a nahlédne i do Jeseníků.

„Podíváte se do oblastí známých i neznámých – od jihočeských rybníků přes uhelné pánve až po opuštěné pohraničí. Zasmějete se nad příběhy svérázných lidí, dozvíte se, v čem jsme nejlepší na světě, a vyslechnete si zapomenuté zajímavosti z naší historie, nově se Ladislav nevydává na pěší pouť, ale vyráží jako řidič začátečník autem,“ zve na přednášku Kamil Navrátil, ředitel kina Oko. 

„Je vtipné, že si někdo pořídí na cestování auto, u kterého je od začátku jisté, že cesty po Česku nevydrží. Jediné, co z Ladislavova auta zůstane, je registrační značka „PROMINTE“, doplňuje informace Navrátil.  Za svou knihu Prázdniny v Evropě obdržel Zibura cenu Hanzelky a Zikmunda. „Kdo dočetl novou knihu Prázdniny po Česku ví, že Ladislav v posledních řádcích knihy zmiňuje Jeseníky, a to jen v tom nejlepším slova smyslu,“ dodává závěrem Navrátil.

Přednáška je naplánována na 2. března od 18.30 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji online a v pokladně kina Oko za 230 Kč, pro studenty a seniory je potom lístek v předprodeji za 180 Kč. V den konání akce jsou potom vstupenky za 280 Kč.

Více
novější1 [...] 6 7 8 9 10 11 12 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 121 starší
load