zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

04   farmáři 01.06.2016

Šumperské Farmářské trhy, Mikulov baví Šumperk, Divadelní představení

V pátek 3. 6. 2016 se konají na Hlavní třídě Šumperk tradiční Farmářské trhy (mezi obchodním domem a hotelem Grand). Můžete se těšit na ovoce, zeleninu, bylinky, mléčné výrobky, maso, med … Od 19.00 hodin v DK Šumperk Mikulov baví Šumperk - můžete se těšit na ochutnávku vín z mikulovské podoblasti, dále pak od 20.00 hodin odehraje šumperské divadlo představení D´Artagnana v letním divadle Vily Doris.

Více
ilustracni obr 31.05.2016

Senioři v Šumperku mohou jezdit MHD zdarma

Senior ve věku 70 let a starší, který si koupí zlevněnou měsíční jízdenku za 115,- Kč, může jezdit v rámci zóny č. 1  a v autobusech MHD od 1. května zdarma. Měsíční jízdenku, kterou si senior koupí od 1. května, si může nechat proplatit na Městském úřadě Šumperk.  Po uplynutí platnosti této měsíční jízdenky si žadatel podá na podatelnách městského úřadu (budova radnice, budova MěÚ Šumperk v Jesenické ulici), případně v novém informačním centru na Hlavní třídě 14 žádost o proplacení měsíční jízdenky. K proplacení je potřeba doložit průkazku IDSOK, originál měsíční jízdenky a vyplnit jednoduchý formulář. Více informací naleznete zde:
http://www.sumperk.cz/cs/obcan/periodicky-tisk/tiskove-zpravy/seniori-v-sumperku-mohou-jezdit-mhd-zdarma.html

Více
Soutěž IC 26.05.2016

Informační centrum Šumperk zahájí letní turistickou sezónu soutěží o hezké ceny

Ve středu, 1. června 2016, zahájí Informační centrum Šumperk letní turistickou sezónu. Pro všechny zájemce si připravilo soutěž o hezké ceny. Soutěž bude probíhat od 1. června do 3. července a výherci budou vyhlášeni 4. července v 13.00 hodin, kdy v IC Šumperk proběhne losování. Informace k soutěži si můžete vytisknout zde: Soutěž nebo jsou k dostání v IC Šumperk.

Více
ilustracni obr 24.05.2016

Rozsáhlá rekonstrukce křižovatky Zábřežská – Vančurova

Od 1. června 2016 započne rozsáhlá rekonstrukce křižovatky mezi ulicemi Zábřežskou a Vančurovou a také vedlejší křižovatky s ul. Nerudovou. Rekonstrukce potrvá do konce srpna 2016. Obě místa budou uzavřena. Mimo provoz budou  i autobusové zastávky ve Vančurově ulici.
 Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce se celý prostor pro dopravu uzavře. Objízdné trasy povedou  ulicemi Havlíčkovou, Žerotínovou, Jesenickou a sousedními ulicemi. Autobusy budou jezdit ulicí Myslbekovou. Pro autobusy bude do srpna platit výlukový jízdní řád, který naleznete zde:
http://www.sumperk.cz/cs/obcan/komunalni-sluzby/komunikace/jizdni-rady-mhd.html
Kromě stavebních úprav křižovatek dojde k vybudování nových chodníků, pruhů pro cyklisty a nových osvětlených přechodů pro chodce s ostrůvky. Po dokončení rekonstrukce bude změněna přednost v jízdě – hlavní silnice nově povede po Zábřežské ulici, ulice Vančurova bude připojena kolmo. Rekonstrukci provádí firma Strabag za 7,2 milionů korun.

Více
2178 m 23.05.2016

Plošina v provozu

Plošina pro bezbariérový přístup do Městské knihovny Šumperk na ulici 17. listopadu 6 je již v provozu.

Více
Bez názvu 19.05.2016

Týdeník 5plus2 v IC Šumperk

Týdeník 5plus2, největší týdeník na českém trhu, který vychází ZDARMA každý pátek, si můžete nově vyzvednout v Informačním centru Šumperk.

Více
nádraží 18.05.2016

Koncert dechových nástrojů rozezní šumperské vlakové nádraží

Nádražní vestibul v Šumperku rozezvučí studenti a pedagogové dechového oddělení olomoucké konzervatoře. Stane se to ve čtvrtek 26. května v 18 hodin a půjde o druhý koncert, který se koná v rámci projektu Zpívající nádraží. To šumperské prý patří k nejkrásnějším v republice. Náhodní kolemjdoucí, cestující i posluchači, kteří zamíří na šumperské nádraží cíleně za koncertem, se mohou těšit na nevšední zážitek. Prostory, kde běžně slýcháme jen hlášení o příjezdech a odjezdech vlaků, se chlubí nejen krásnou architekturou, ale i zvláštní akustikou. A právě toho si všimla autorka projektu a zpěvačka Jana Šelle. „Akustika v halách je vynikající a zvuk hudby se v nich úžasně rozléhá,“ pochvaluje si. „Místo najednou dostane úplně novou atmosféru a přenese člověka do jiného času a naladění. To mi přijde jako kouzlo vznešenosti v každodennosti. A to bych chtěla dopřát lidem, kteří cestují,“ dodala. Více informací se dozvíte v kalendáři akcí.

Více
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 109 110 111 112 113 114 starší
load