zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

NAUČNÁ STEZKA KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 až 1424 m. Znakem naučné stezky je silueta slůněte, která je neoficiálním symbolem Králického Sněžníku.


Kolik nachodíte: 14,3 km
Výškový profil: ↑ 769 metrů, ↓ 569 metrů
Kde začnete: areál resortu Dolní Morava
Kam dojdete: horská chata Návrší u Stříbrnic
Co potkáte po cestě: resort Dolní Morava, vodopády na řece Moravě, Františkovu myslivnu, Králický Sněžník, chata Návrší

V české krajině najdete výhledy, ze kterých se vám zastaví dech – lesy, kvetoucí louky a hory ubíhající do dálky. K takovým místům patří i malé pohoří Králický Sněžník, jedna z nejméně dotčených oblastí Evropy. Místo s divokou čistou přírodou a bystřinami, které odsud odvádí vodu třemi směry do tří moří. 

Vystoupejte na hřebeny a rozhlédněte se do kraje. Odměnou, kterou zde najdete, bude království ticha. To zůstane ve vašem srdci i po návratu zpět k všedním starostem běžného života, kam se budete vždy moct vracet pro novou energii. Socha slůněte je umístěna těsně pod vrcholem Králického Sněžníku už od roku 1932.V chráněném území se vyskytují některé vzácné druhy rostlin a živočichů. 

Oblastí prochází naučná stezka Králický Sněžník, která má 15 zastavení. Začíná na parkovišti v severní části obce Dolní Morava v nadmořské výšce 695 m a vede po žluté turistické značce údolím řeky Moravy až k jejímu prameni pod vrcholem Králického Sněžníku (9 km).Dále lze pokračovat po červené turistické značce k rozcestí nad Adéliným pramenem, odkud vede po žluté značce a končí v nadmořské výšce 899 m u chaty Návrší (5km). Délka trasy je asi 14 km, převýšení činí 685 m.

Staré Město

slon

load