zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Kalendář akcí

Obrázek akce

Future Gate : Pluto: Zmrtvýchvstání ( Pluto: Back from the Dead )

2.10.2021 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Pluto – dříve devátá a nejvzdálenější planeta Sluneční soustavy, od roku 2006 pouze největší trpasličí planeta. Přesto se jedná o mnohem komplexnější těleso, než by se na první pohled mohlo zdát. V roce 2015 sonda New Horizons proletěla na své cestě kolem Pluta. Fotografie a data, které pořídila, byly obrovským překvapením. Přestože bylo Pluto do té doby prakticky neprobádané, předpokládalo se, že se kvůli značné vzdálenosti od Slunce a nevelkým rozměrům jedná o geologicky neaktivní a celkově nezajímavou (trpasličí) planetu. Opak je ale pravdou. Ve vizuálně dechberoucím dokumentu z ikonické série BBC Horizon vědci a vědkyně představují nový pohled na Pluto a potenciál, který v sobě skrývá.

Obrázek akce

Future Gate : Ježek Sonic ( Sonic the Hedgehog )

2.10.2021 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci…

Obrázek akce

Future Gate : Sci-fi kraťasy od iShorts

2.10.2021 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Program krátkých filmů přináší vize budoucnosti mladých domácích i zahraničních filmařů. Na formátu krátkého filmu se staneme účastníky vesmírného experimentu, uvízneme v časové smyčce a skrze dystopické vize i uvidíme, jaké by to bylo naprogramovat si své milence dle představ. Tematicky pestrý blok, kterému nechybí nadsázka i inspirace výraznými žánrovými vzory, vznikl již tradičně ve spolupráci s iShorts.

Obrázek akce

Future Gate : Vetřelec na jevišti ( Alien on Stage )

2.10.2021 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Film Vetřelec od Ridleyho Scotta není třeba představovat. Jedná se o jeden z nejstěžejnějších filmů žánru science fiction, který si získal fanoušky po celém světě. Jedna nevšední parta z Anglie, milující tento film, dostala skutečně bláznivý nápad. Zinscenovat stejnojmenné představení na divadelních prknech s minimálním rozpočtem. To, co vzniklo, nelze jedním slovem popsat, tohle se prostě musí vidět! Poutavý a zábavný dokument režisérské dvojice Danielle Kummer a Lucy Harvey sleduje realizaci tohoto divadelního nápadu, od prvotních čtených zkoušek, přes výrobu dekorací až po samotnou premiéru na v divadle West End v Londýně. Tento dokument vám dokáže, že někdy skutečně stačí mít dostatečnou porci důvtipu, být odhodlaným fanouškem a hlavně mít dost velkou odvahu tento bláznivý nápad realizovat!

Obrázek akce

Future Gate : Šílený Max 2 - Bojovník silnic ( Mad Max 2: The Road Warrior )

2.10.2021 Promítání KINO OKO ŠUMPERK

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze.

load