zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Rozsvícený vánoční strom u radnice 26.11.2021

STROM U RADNICE SE ROZSVÍTIL VE STŘEDU, ULICE V NEDĚLI

Vánoční výzdoba v Šumperku je na místě, strom u radnice již svítí od středy 24. listopadu a ulice se rozzáří 1. adventní neděli 28. listopadu. Do slavnostního je oděn i Točák a kašna v Sadech 1. máje, přibylo nové osvětlení na náměstí Republiky, v ulicích 17. listopadu a M. R. Štefánika.
 
„Velký dík patří skupině ČEZ za finanční podporu, díky níž jsme mohli pořídit novou výzdobu. Město se tak rozzáří o něco více než v předchozích letech,“ uvedla místostarostka Marta Novotná. Vysvětlila, že Nadace ČEZ podporuje města v období adventu. Díky tomu se v Olomouckém kraji rozzáří 40 vánočních stromů, v rámci celé republiky pomohou energetici s rozsvícením 371 stromů.

Prostřednictvím grantů Nadace ČEZ a dalších příspěvků pomáháme městům, obcím, školám, domovům pro seniory i neziskovým organizacím v regionu celoročně. Proto je pro nás přirozené, že jako dobří sousedé pravidelně přispíváme také na vytvoření té pravé adventní atmosféry,“ doplnil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Více
Rozhledna Háj, autor: Jan Barančík 26.11.2021

ROZHLEDNA NA HÁJI LETOS OTEVŘE UŽ JEN 26.12. a 31.12.

Poslední podzimní termíny otevření rozhledny Háj se vzhledem k počasí a špatné epidemické situaci ruší.
V prosinci plánuje Klub českých turistů otevřít 26.12. a 31.12. pokud to vládní opatření a počasí umožní.
Novoroční výstup je plánován bez výstupu na rozhlednu samotnou. Pozvánka k akci zde

Více
pěší zóna Unibirds (003) 25.11.2021

PĚŠÍ ZÓNA SE ROZZÁŘILA PESTRÝMI BARVAMI JIHOAMERICKÝCH PTÁKŮ

Nejen obrazem, ale i zvukem se můžete přenést do Kolumbie. Tato destinace je doslova rájem pro  více než 1920 druhů ptáků. 
Prostřednictvím aplikace ARTIVIVE (Stačí na telefon naskenovat QR kód každé instalace.), se vám otevře možnost nahlédnout do ptačí říše. 


Moderní technologie vám zprostředkuje barvy, charakter, detaily a chování ptáků.

Výstava potrvá do 14.1.2022 

Více
Vánoce aktuality 19.11.2021

VÁNOČNÍ TRHY U RADNICE SE RUŠÍ

Z důvodu zhoršujícího se stavu epidemie covid-19 vedení města rozhodlo o zrušení akce Vánoční Šumperk včetně doprovodných akcí i stánkového prodeje. Více informací najdete v tiskové zprávě zde

Více
Horování 15.11.2021

HOROVÁNÍ S RADKEM JAROŠEM A MNOHA DALŠÍMI V DK ŠUMPERK

Na letošním Horování přislíbil svou účast nejúspěšnější himálajský horolezec Radek Jaroš, který se stal prvním Čechem, jemuž se podařilo vystoupat na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. 


Návštěvníci se také mohou těšit na Mistryni České republiky Lucku Hrozovou, která patří mezi světovou elitu s tituly ve všech pěti letních i zimních disciplínách závodního lezení a talentovaného  Jana Barančíka, který svými klipy natočenými za pomoci dronu zaujal na několika festivalech. Na festivalu uvede i svou unikátní výstavu obrazů přírodních scenérií. 


Během festivalu bude možné nahlédnout do knížek, kalendářů a dalších materiálů jednotlivých účinkujících, projet se na koloběžkách Kostka nebo si zakoupit některý z vystavených obrazů. Celé odpoledne bude navíc mezi jednotlivými přednáškami návštěvníky provázet hudební vystoupení šumperské cimbálky.

Více
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load