zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

Den otevřených dveří - radnice 21.06.2019

Den otevřených dveří radnice přilákal stovky návštěvníků

Ve čtvrtek 20. června 2019 se v budově šumperské radnice uskutečnil Den otevřených dveří.Jaké odbory Městského úřadu Šumperk sídlí na radnici? A čím se vlastně zabývají? To vše a spoustu dalšího se návštěvníci dozvěděli během Dne otevřených dveří šumperské radnice. Připraveny byly také prohlídky zajímavých míst městského úřadu, vědomostní a zábavné úkoly nejen pro děti, ukázky techniky Jednotky sboru dobrovolných hasičů Šumperk a další bohatý program. Radnice se tak po náročné rekonstrukci otevřela veřejnosti v netradičním pojetí vůbec poprvé. 

Více
ilustracni obr 21.06.2019

Město nabízí poslední pozemek „za Hniličkou“

Město Šumperk nabízelo v klidné lokalitě „za Hniličkou“ v Horní Temenici celkem 17 stavebních parcel. Vzhledem ke zrušené rezervaci město jednu z parcel opět nabízí k prodeji. Jedná se o parcelu č. 213/10 o celkové výměře 808 m2 vč. přípojky vody, splaškové kanalizace a plynové přípojky. Kupní cena činí 950,-Kč/m2 + DPH v platné výši, vč. přípojek inženýrských sítí. Žádost na odkoupení pozemku je možné podat do konce června! Bližší informace vč. plánku naleznete zde.

Více
Jan Zajíc výstava 20.06.2019

Výstava o Janu Zajícovi v klášterním kostele

V letošním únoru jsme si řadou akcí připomněli 50. výročí od vzplanutí Pochodně č. 2 – protestního sebeupálení studenta šumperské průmyslovky Jana Zajíce. Jeho život a čin zachycuje na dvaceti panelech putovní výstava, jejíž vernisáž proběhla na konci února v jeho rodném Vítkově. Na léto se výstava stěhuje do české kaple klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Kladské ulici. Kostel bude v červenci a srpnu volně přístupný vždy  v době od 9 do 15 hod. Prohlédnout si budete moci nejen výstavu, ale také hodnotný barokní a rokokový mobiliář kostela. Foto archiv města Vítkov. 

Více
běh nysa 19.06.2019

Šumperští běžci závodili v partnerském městě Nysa

V sobotu 8. června 2019 se v polském partnerském městě Nysa uskutečnil již sedmý ročník běžeckého závodu na 10 km Bieg Nyski. Tento závod se stal inspirací pro první ročník šumperského běhu ŠumpeRUN – ten se konal o týden dříve. Do Nysy vyrazila početná skupina šumperských běžců pod trenérským vedením Květoslava Vykydala. Nejlepším šumperským závodníkem byl Vojtěch Bednarský, jenž se s časem 33:32 umístil na pátém místě v absolutním pořadí celkového počtu 828 závodníků, kteří závod dokončili. Velkým úspěchem bylo také první místo v kategorii žen 16–19 let, které obsadila Anna Kuchtíková a bronzová medaile Markéty Schlemmerové v kategorii žen 20–29 let. Za zmínku jistě stojí i 4. místo Miroslava Haltmara, 5. místo Jana Kosteckého a 6. místo jeho bratra Tomáše v kategorii mužů 20–29 let. Marek Procházka dále obsadil 5. místo v kategorii mužů 40–49 let, Jiří Dostál šesté místo mezi muži 50–59 let. Velké poděkování patří našemu partnerskému Nysa za zorganizování výborného závodu a za pozvání na něj.

Více
20190613 114206 19.06.2019

Recyklojízda projela Šumperkem

Společnost Ecobat, která se zaměřuje na recyklaci vysloužilých baterií, uspořádala akci na podporu sběru baterií „Recyklojízda“. Tříčlenný tým projel v červnu více než 800 km dlouhou trasu z Moravy do Čech na elektrokolech. Tým na své cestě zastavoval v městech, aby zábavnou formou šířil informace z oblasti recyklace starých baterií. Šumperská zastávka se uskutečnila ve čtvrtek 13. června 2019 na tzv. Točáku. Místostarosta Jakub Jirgl symbolicky předal členům Recyklojízdy 126 kg baterií, které se vysbíraly na Městském úřadě Šumperk a v základních školách v ulicích Šumavská, Dr. E. Beneše, Vrchlického a 8. května. Děti z těchto a z dalších škol a školek se setkali s členy Recyklojízdy a dozvěděly se, proč je dobré baterie třídit a nevyhazovat do běžného odpadu. K tomu přispělo i Středisko ekologické výchovy při SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk. Jeho pracovníci připravili pro přítomné děti i kolemjdoucí řadu tematických aktivit. Recyklojízda: https://photos.app.goo.gl/WvQ1xDucunAL2xc26 Foto: archiv města

Více
Andělárium 2019 18.06.2019

Andělárium 2019

Spolek Artibi Šumperk pořádá tradiční sochařské sympozium v Rejcharticích u kostela sv. Michala. Letošní ročník Andělária můžete navštívit od 15. do 20. července 2019. Podrobný program najdete v plakátu.

Více
ilustracni obr 17.06.2019

Co vás trápí v oblasti dopravy v Šumperku? Přidejte hlas do pocitové mapy

Podělte se s námi o své pocity a zkušenosti, které pomůžou zlepšit a zkvalitnit prostředí, ve kterém žijeme. Prosím vyplňte pocitovou mapu města Šumperka zabývající se dopravou ve městě a jejími nedostatky. Stačí, abyste do mapy v jednotlivých krocích označili a popsali konkrétní problémové místo z hlediska daného druhu dopravy. Děkujeme Vám za cenné zkušenosti, kterými se spolupodílíte na rozvoji města.  Pocitovou mapu můžete vyplnit zde, případně ji můžete vyplnit také v papírové podobě v městském informačním centru v budově divadla.

Více
Recyklojízda 12.06.2019

Recyklojízda

Ve čtvrtek 13. června projedou městem Šumperkem nadšenci z projektu Recyklojízda. Od 11:30 do 12:00 se s nimi můžete potkat na Točáku a vyzvednout si krabičku ECOCHEESE na třídění baterií ve vaší domácnosti. Akce bude doplněna ekodílničkami Střediska ekologické výchovy SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk.

Více
ilustracni obr 09.06.2019

Turistická sezóna byla zahájena, město láká na nový turistický produkt

Město Šumperk – oddělení kultury a vnějších vztahů ve spolupráci s Informačním centrem Šumperk připravilo pro letošní turistickou sezónu, jež odstartovala v sobotu 1. června 2019, řadu novinek. Tou největší je nový turistický produkt s názvem Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma.
O tom, kde v Šumperku najdete chytrou lavičku či jak si můžete projít město pomocí interaktivní hry Není známka jako známka od Geofunu, se dozvíte v tiskové zprávě zde. Projekt Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma byl spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.  

Více
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 111 starší
load