zavřeno - otevírá v pondělí 3.5. 8:00

Aktuality

ilustracni obr 30.05.2019

Co vás trápí v oblasti dopravy v Šumperku? Přidejte hlas do pocitové mapy

Podělte se s námi o své pocity a zkušenosti, které pomůžou zlepšit a zkvalitnit prostředí, ve kterém žijeme. Prosím vyplňte pocitovou mapu města Šumperka zabývající se dopravou ve městě a jejími nedostatky. Stačí, abyste do mapy v jednotlivých krocích označili a popsali konkrétní problémové místo z hlediska daného druhu dopravy. Děkujeme Vám za cenné zkušenosti, kterými se spolupodílíte na rozvoji města.  Pocitovou mapu můžete vyplnit zde, případně ji můžete vyplnit také v papírové podobě v městském informačním centru v budově divadla. 

Více
ilustracni obr 30.05.2019

Šumperk – Živá brána Jeseníků pravidelně na TV Morava

Na investice není finančních prostředků nikdy dost. V rozpočtu ale myslí šumperská radnice i na takové záležitosti, jako je hlavní městský hřbitov a k tomu i druhé místo věčného odpočinku v místní části Temenice. Reportáž naleznete na webových stránkách regionální televize TV MORAVA zdePořad Šumperk – Živá brána Jeseníků je vysílán každou poslední středu v měsíci po 18. hodině na TV Morava.

Více
Slavnosti města 2019 30.05.2019

Městské oslavy vypuknou na přelomu května a června

Do třetí dekády své existence dnes vstupují Slavnosti města Šumperka. Ani letos nebudou chybět divadelní představení, oslava Mezinárodní dne dětí, vystoupení hudebních skupin a den s historií a romantikou, který připomene významné události šumperských dějin. Největším lákadlem pátečního programu je pak koncert známé české skupiny Wohnout. Novinkou je běžecký závod historickým centrem města ŠumpeRUN. Podrobný program najdete na www.slavnosti-mesta.cz 

Více
ilustracni obr 28.05.2019

Turistická sezóna se blíží, město láká na nový turistický produkt

Město Šumperk – oddělení kultury a vnějších vztahů ve spolupráci s Informačním centrem Šumperk připravilo pro nadcházející turistickou sezónu, jež odstartuje v sobotu 1. června 2019, řadu novinek. Tou největší je nový turistický produkt s názvem Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě zde

Více
Hudba bez hranic 23.05.2019

Hudba bez hranic

Informační centrum Šumperk prodává vstupenky na Mezinárodní hudební festival v Dolních Studénkách „Hudba bez hranic“. V letošním roce se můžete těšit na hudební kapelu MIRAI a O5 A RADEČEK. Koncert se uskuteční 23.6.2019 od 17:30 hodin v Dolních Studénkách.

Více
ilustracni obr 23.05.2019

Seniorské cestování 2019

V úterý 21. května byl zahájen prodej zájezdů v rámci projektu Seniorské cestování. Garantem projektu pro Olomoucký kraj se stala jako minulý rok cestovní kancelář Za sluncem s.r.o.  Seniorské cestování je určeno lidem nad 60 let, kteří mají trvalý pobyt v Olomouckém kraji.  Senioři mají možnost poznat turisticky zajímavá místa v Jeseníkách a na Střední Moravě, letos přibyly výlety i do Moravskoslezského kraje. Všechny výlety jsou rozděleny do tří kategorií podle fyzické a časové náročnosti. Více informací a přehled výletů najdete na webových stránkách www.seniorske-cestovani.cz.

Více
Plakát farmáři 23.05.2019

Poznej svého farmáře 2019

V sobotu 8. 6.2019 se bude konat v obci Úsov akce Poznej svého farmáře 2019.  Návštěvníkům budou zde nabídnuty ochutnávky výrobků přímo od farmářů-prvovýrobců, nákup kvalitních potravin z regionu a také možnost podívat se, jakým způsobem farmáři vlastně hospodaří a vyrábí své produkty.

Více
novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load